Mimo potępienia po śmierci lub całkowitego przejścia w niebyt, codziennie w Polsce zabija się 16 osób. Nie chcę, żebyś był jedną z nich. Ani dziś, ani jutro, ani za pół roku. Wiem, że jest Ci ciężko, że masz już wszystkiego dość i że chcesz w końcu wyswobodzić się z tego ucisku, zrzucić ten ciężar, który Cię przygniata tamując oddech i poczuć ulgę. A w zasadzie to nic nie czuć i być poza wszystkim i wszystkimi. Ale nie pomogę Ci. Wiem, że liczysz na poradnik, który doradzi Ci jakie lekarstwa bez recepty zmieszać z wódką, żeby zapaść w sen i zatrzymać akcję serca, ale nie podam Ci brzytwy. Podam Ci pomocną dłoń. Ten tekst to koń trojański. Celowo zwabiłem Cię tu nagłówkiem i zdjęciem sugerującym, że dostaniesz przepis na szybką i łatwą śmierć, bo tak najskuteczniej mogłem ściągnąć Twoją uwagę gdy jesteś w dołku i wskazać Ci miejsca, gdzie dostaniesz pomoc.” StayFly.pl

Jeśli trafiłeś na mój blog, szukając w sieci sposobu na odebranie sobie życia, proszę, przeczytaj ten tekst w całości.

Jak popełnić samobójstwo?

Nie mam za sobą żadnej próby samobójczej, nigdy nie myślałam o tym, aby odebrać sobie życie. Zdaję sobie sprawę, że słowo „samobójstwo” wyróżnione na moim blogu różową czcionką, wygląda absurdalnie. Prawdopodobnie uznasz, że nie mam pojęcia o tym, co siedzi w Twojej głowie, że nie potrafię zrozumieć, co w tej chwili czujesz.

Chcę, żebyś wiedział, że bardzo chcę Ci pomóc. Wierzę w to, że Twoje problemy są bardzo poważne. Wiem, że wszystko Ci się sypie i nie potrafisz rozwiązać tego, co Cię dręczy, ale wierzę też w to, że jesteś w stanie wyjść na prostą.

Nie poddawaj się. Wiem, że chcesz żyć. Może po prostu nie wiesz, jak. Jeśli czujesz, że nie dasz sobie rady, że potrzebujesz wsparcia, nie wstydź się prosić o pomoc.

Zastanów się nad tym, co sprawia Ci przyjemność i zacznij robić to częściej. Jeśli doskwiera Ci samotność, nie masz osoby, z którą możesz porozmawiać o swoich problemach, zacznij o tym pisać. Wyrzuć z siebie złe emocje. Zamiast wyszukiwać fraz związanych z odebraniem sobie życia, znajdź więcej artykułów, które pomogą Ci stanąć na nogi.

Nie bój się żyć!

Jeśli nie wiesz, do kogo możesz zwrócić się ze swoim problemem, zadzwoń pod wybrany numer:

– 116123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
– 224259848 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
– 116111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
– 801120002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
– 800112800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Jedna z częściej wpisywanych fraz w Google to „Jak popełnić samobójstwo”. Kilka chwil temu przeczytałam artykuł na blogu StayFly.pl i nie mogłam pozostać obojętna. Jeśli jesteście moimi stałym czytelnikami, możecie być zaskoczeni tytułem wpisu – zawsze powtarzam, że na tym blogu znajdziecie wyłącznie pozytywne treści, a baner w panelu bocznym informuje, że obowiązuje tu zakaz negatywnego myślenia. Nie wykruszę się ze swojego postanowienia – ten tytuł jest tylko przykrywką. Biorę udział w genialnej akcji blogerów, która polega na zaspamowaniu wyszukiwarek hasłami związanymi z odebraniem sobie życia i umieszczenia pod nimi tekstów, dających iskrę nadziei. „Jeśli osoba myśląca o odebraniu sobie życia na pierwszych 10 stronach wyników wyszukiwań znajdzie linki z numerami telefonów do pogotowia psychologicznego, pod którymi może uzyskać pomoc, to jest bardzo duża szansa, że z niej skorzysta.” – StayFly.pl.

STOP SAMOBÓJSTWOM!

Poniżej znajdziecie wpisy innych blogerów, biorących udział w akcji. Przeraża mnie to, ile osób ma do opowiedzenia własną historię związaną z próbą odebrania sobie życia…

– Czy jesteś jedną z 16 osób, która chce dziś popełnić samobójstwo?
– Jak najlepiej się zabić?
– Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?
– Jak skutecznie się zabić?
– Jak skutecznie popełnić samobójstwo?
– Jak popełnić samobójstwo?
– Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Blogerze, dołącz do akcji!

CzekoAda na gorąco:
 

10 thoughts on “Jak popełnić samobójstwo?”

  1. Blogerzy – świetna akcja! Miło jest przeczytać w końcu wpisy ludzi, którzy dzielą się z innymi swoimi przeżyciami i pokazują, że można znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji. I co najważniejsze – zamiast "doradzać" jak szybko i skutecznie się poddać, wspierają i starają się zrozumieć tych, którzy myślą, że znaleźli się 'w sytuacji bez wyjścia'.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *