No dobra, skoro tu jesteś to znaczy, że magiczny zwrot „za darmo” zadziałał. Przyznam, że trochę naściemniałam, żeby cię tu zwabić, ale w słusznej sprawie… No bo kto nie zainteresowałby się darmową czekoladą?! Nie ufałabym takim ludziom… Fakt, faktem – czekoladę dostaniesz i nie wydasz na to ani złotówki. Ani dolara, ani nawet eurogąbki. Musisz jednak udać się w odpowiednie miejsce.

 

Dlaczego za oddnie krwi dostaje się czekoladę?

 

Gdy pisałam pracę licencjacką nie mogłam tego robić, więc teraz skorzystam i zacytuję Wikipedię: „Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kcal (np. czekolady)„. Coś mi się tu nie zgadza, bo osobiście uważam, że czekolada nie tuczy i, siłą rzeczy, nie ma żadnych kalorii. Dietetycy lubią się ze mną o to spierać, ale ja wiem swoje. Nie znalazłam jednak innej odpowiedzi na to pytanie. Natomiast stwierdzenie „posiłek regeneracyjny” w odniesieniu do czekolady bardzo mi odpowiada. Zawsze można stwierdzić „nie objadam się czekoladą. Ja się posilam”.

 

Wyjdę na hipokrytkę, bo sama mdleję i krzyczę na widok igieł, a pobranie krwi to dla mnie zło konieczne, ale mimo to chciałam poruszyć ten temat na blogu. Być może ty nie masz takiego problemu, a zwyczajnie brakowało ci motywacji, żeby oddać krew. Jeżeli zapas czekolady cię do tego przekona to daj znać w komentarzu! Sama nie wierzę, że to piszę, ale moja wrażliwość na igły jest chyba silniejsza niż miłość do czekolady… Może masz dla mnie jakieś wskazówki, jak się przełamać? Póki co przyczynię się przynajmniej do promocji krwiodawstwa. Podejdę do tego metodą małych kroczków – może któregoś dnia wreszcie odważę się oddać krew?

 

Przelej krew w rocznicę Powstania warszawskiego

 

Jeśli jestem za mało skuteczna w przekonywaniu, obejrzyj nagranie mojego imiennika
– kpt. Zbigniewa Piaseckiego ps. „Czekolady”.

 

 

Jeśli masz zamiar stać się honorowym dawcą krwi, zbliża się doskonała okazja. W ramach ogólnopolskiej akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” możesz pomóc chorym i oddać hołd poległym. Każdy kto zdecyduje się oddać krew otrzyma wlepkę z symbolem Polski Walczącej z napisem „Przelałem krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Akcja potrwa do 2 sierpnia. Kliknij, by zapoznać się ze szczegółami.

 

CzekoAda na gorąco: