czekolada

Nawet czekolada nie pomoże w niektórych sytuacjach. Jej cudowne właściwości po prostu przestają działać. Czasami lekarstwo na całe dotychczasowe zło okazuje się być niewystarczające. Za słabe, by złagodzić ból. Co pomoże, jeśli nie czekolada?

Gorzki smak czekolady

Najgorszym cierpieniem jest świadomość, że nie możesz się już nią z kimś podzielić. Nie ważne, jak bardzo chcesz go poczęstować lub wrócić do czasów, w których to ta osoba zawsze miała dla ciebie tabliczkę, ukrytą gdzieś w szafce. Nawet przed obiadem. Zaczynasz żałować, że jako nastolatka odmawiałaś i nie chciałaś się częstować, bo przecież wszystkie koleżanki się odchudzały, a poza tym musiałaś przecież jakoś okazać swój młodzieńczy, bezsensowny bunt.

Przypominasz sobie czasy, w których gorzka czekolada nie zaliczała się do słodyczy. A to właśnie ona najczęściej czekała na ciebie w tamtej szafce. Kiedyś była najmniej ciekawym prezentem w rankingu słodkości, które mogło się dostać w dzieciństwie. Wtedy gorzka czekolada nie była czekoladą. Teraz jest twoją ulubioną.

Ale nawet ona nie jest w stanie ci tym razem pomóc. Zupełnie jakby bez tej osoby jej działanie było słabsze. Co można zrobić, gdy sprawdzone lekarstwo nie łagodzi bólu? Chyba pozostaje dzielić się z innymi najlepszą czekoladą, jaką jest się w stanie zaoferować. Spieszmy się kochać.

CzekoAda na gorąco: