Moją przyjaźń na odległość i spontaniczne spotkanie w połowie drogi opisywałam już w tekście o tym, że długość ma znaczenie, odległość nie, ale nie chwaliłam się jeszcze, gdzie spędziłyśmy sporą część tego dnia. Nie planowałyśmy wizyty w Muzeum Czekolady w Poznaniu, ale najwyraźniej takie miejsca same mnie przyciągają. A Natala z racji tego, że zna mnie doskonale i, mimo to, mnie lubi, nie stawiała oporu.

Czekoladowa mapa Polski: Muzeum Czekolady

ul. Wrocławska 12, Poznań

Muzeum Czekolady znajduje się w tym samym budynku co Manufaktura Słodyczy Słodkie Czary Mary. Cudowny adres. Mogłabym mieszkać naprzeciwko. Od wejścia towarzyszył nam słodki zapach i jeszcze słodszy widok. Z każdej strony otaczały nas lizaki o różnych kształtach, smakach i kolorach. Trudno było przejść obok nich obojętnie, ale gdy tylko z oddali ujrzałam czekoladki, od razu przyspieszyłam tempo zwiedzania.

Zakupy w Muzeum Czekolady

Nawet jeśli nie zdecydujecie się na zwiedzanie wystawy, koniecznie zajrzyjcie do czekoladowego sklepiku. To doskonałe miejsce, by zakupić słodkie pamiątki z Poznania. Tabliczki czekolady z koziołkami, pralinki, czekoladowe widoczki… Jeśli zastanawiasz się, co kupić w Poznaniu, koniecznie odwiedź sklep w Muzeum Czekolady.

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Zwiedzanie Muzeum Czekolady

Podczas wyjazdu do Poznania nagrywałam vloga, ale, niestety, w Muzeum Czekolady obowiązuje zakaz filmowania, więc na kanale mogłam jedynie opowiedzieć o tej wizycie. Zdjęć mogłyśmy za to robić do woli, więc mogę uchylić rąbka tajemnicy. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowiada o historii i procesie powstawania czekolady. Oprowadzanie odbywa się co pół godziny. Miałyśmy tę przyjemność, że zostałyśmy oprowadzone we dwójkę. To najlepsza opcja dla prawdziwych czekoladoholików – im mniejsza wycieczka tym więcej czekoladek przypada na głowę podczas degustacji…

Muzeum Czekolady w Poznaniu

No właśnie, podczas zwiedzania dowiedziałyśmy się także, jak robić pralinki. Nie byłabym sobą, gdybym nie wykorzystała tej wiedzy. Produkcję czekoladek CzekoAdy czas zacząć! Sami widzicie – podróże kształcą! Teraz jestem już pewna – każdy znajdzie dla siebie jakieś ciekawe muzeum. Zwiedzanie Czekoladowego Muzeum kosztuje 18 zł (bilet normalny) lub 15 zł (bilet ulgowy).

Muzeum Czekolady w Poznaniu

 Warsztaty czekoladowe

Z racji tego, że miałyśmy tylko kilka godzin, żeby nadrobić wspólne ploty i jeszcze przez to, że dopiero niedawno zaczęłyśmy się same utrzymywać i mamy jeszcze typowo studenckie myślenie o wydatkach, ograniczyłyśmy się do zakupu biletów na wystawę, lecz w Muzeum Czekolady reaizowane są także warsztaty, podczas których można samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady. Udział w warsztatach kosztuje 20 zł.

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Poznańskie Muzeum Czekolady zdecydowanie wyróżnia się spośród innych miejsc, które przybliżyłam w cyklu Czekoladowa Mapa Polski. Nie dość, że znajdzie się tu naprawdę dobrą czekoladę, to jeszcze można fajnie spędzić czas i czegoś się dowiedzieć.

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE