yummy

Odkąd przeprowadziłam się do Gdańska, moja lista czekoladowych miejsc, które muszę odwiedzić w Trójmieście, nieustannie się wydłuża. Yummy było na niej od dawna. Z zachwytem obserwowałam ich profil na Facebooku oraz na Instagramie i po każdym zalajkowanym zdjęciu obiecywałam sobie, że wreszcie się tam wybiorę. Dzień Nutelli, 5 lutego, stał się doskonałą okazją!

Czekoladowa mapa Polski: Yummy

ul. Wajdeloty 7, Gdańsk

yummy

Yummy mieści się w malowniczej okolicy, którą dopiero odkryliśmy. Być może, to sprawka śniegu, który sypał dziś w Gdańsku przez cały dzień, ale uliczki, które mijaliśmy po drodze, wyglądały bajecznie. To idealne miejsce dla tak słodkiego lokalu!

Pierwsza w Gdańsku amerykańska naleśnikarnia – pankejki na słodko, pankejki wytrawne, pankejki na okrągło. Dodatkowo freakszejki na bogato!

yummy

Freakszejk Nutella w Yummy

O rety, chyba jeszcze nie próbowałam czegoś tak nutellowego! Początkowo nie wiedziałam, od której strony powinnam zacząć jedzenie, ale szybko sobie poradziliśmy, podjadając z każdej strony po troszku. Już pierwszy łyk mnie zachwycił. Szejk smakował jak płynna nutellla. No idealnie nutellowy smak! Do tego brzegi szklanki były posmarowane czekoladowo-orzechowym kremem. Nutella zdobiła też zewnętrzną stronę szklanki, która była udekorowana kolorową posypką. Na pysznej bitej śmietanie znajdowała się konstrukcja z ciasteczek polanych czekoladą, kawałeczków Kinder Czekolady i precelków. Słodkie dzieło sztuki! Całość smakowała rewelacyjnie, ale pochłonęłam tylko połowę, na spółę z Rafałem. Do tego pianka XXL z Nutellą i słodką posypką. Idealny poziom zasłodzenia!

yummy

Czekoladowe menu w Yummy

Gdyby nie był to Dzień Nutelli, miałabym ogromny problem z wyborem odpowiedniej pozycji z menu. Jest tak słodkie i kuszące, że najchętniej wypróbowałabym wszystkiego po kolei! Wśród pankejków najbardziej przemawiał do mnie Snickers i Kinder Bueno! Dodatkowo zachwycił mnie wybór freakszejków, szczególnie Oreo i masło orzechowe. W menu znajdzie się też oczywiście gorąca czekolada i desery, w którym czekolada na gorąco stanowi jedynie dodatek, m.in. Twix lub Kinder Country. Niestety nie załapaliśmy się już na desery w słoiku, ale one także są dostępne w Yummy. Moc pyszności wyczuwam też w latte brownie! Muszę przyznać, że czekoladowe menu skrywa przede mną jeszcze wiele pyszności!

Videorelacja z wizyty w Yummy

Świętujesz Dzień Nutelli? Znasz już lokal Yummy w Gdańsku?

Czekoladowa Mapa Polski: zobacz pełną listę miejsc

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE