deszczowy dzień w Gdańsku

W sezonie Gdańsk tętni życiem. Gdy pogoda sprzyja, na Długim Targu jest mnóstwo turystów, robiących selfie z Neptunem, a plaże w Brzeźnie i na Jelitkowie są pełne amatorów kąpieli wodnych i słonecznych. Są jednak momenty, gdy miejski gwar cichnie, a na ulicach jest znacznie mniej ludzi. Mam na myśli deszczowe popołudnia. Nagle wszyscy gdzieś się spieszą, a jeśli zatrzymują się przy stoisku z pamiątkami, najprawdopodobniej po to, by kupić parasol. Co zrobić, by pogoda nie zepsuła wakacyjnych planów? Jak spędzić deszczowy dzień w Gdańsku?

deszczowy dzień w Gdańsku

5 pomysłów na deszczowy dzień w Gdańsku

1. Urokliwe kawiarenki

Odkrywanie kulinarnej mapy Gdańska sprawia mi ogromną przyjemność. Bardzo lubię poznawać nowe lokale i mam wielką radochę ze zwyczajnego wyjścia na kawę. Sporo gdańskich kawiarni pokazałam już w ramach cyklu Czekoladowa Mapa Polski, ale na szczególną uwagę zasługuje według mnie kawiarnia filmowa W Starym Kadrze, która jest absolutnie wyjątkowa!

2. Wizyta w papugarni

Uliczny gwar cichnie przy radosnych okrzykach papug! Te ciekawe stworzenia bardzo lubią towarzystwo i na pewno ucieszą się na twój widok! Podczas naszej wizyty nawet przez chwilę nie czułam jakiegokolwiek skrępowania z ich strony. Zresztą sama tylko na początku czułam się nieswojo, bo dość szybko zyskałam sympatię wielobarwnych ptaków. Miało to swoje plusy i minusy, ale generalnie wizytę zapamiętam jako bardzo fajne doświadczenie!

3. Popołudnie na kręgielni

Będąc w okolicy Hali Targowej można zdziwić się na widok wielkiego kręgla. Otóż nie stoi on tam bez powodu! Tóż obok jest wejście do kręgielni, która znajduje się w podziemiach! Oprócz czterech torów do gry znajdziesz tam stoły bilardowe oraz przepyszne jedzonko. To świetne miejsce, w którym można spędzić fajnie czas z bliskimi.

4. Zwiedzanie muzeów

Jeśli chcesz zwiedzić Gdańsk, deszczowy dzień warto wykorzystać na spacer po muzeach. Wiele z nich oferuje bezpłatny wstęp w wybrane dni tygodnia. Sama nie odwiedziłam jeszcze wszystkich oddziałów gdańskiego muzeum, więc mam przed sobą jeszcze trochę zwiedzania. Z miejsc, których nie mogliśmy pokazać we vlogach, polecam Muzeum Zabawek!

5. Trening w parku trampolin

Cudowne miejsce! Uwielbiam aktywnie spędzać czas, a park trampolin gwarantuje świetną zabawę i naprawdę porządny trening. Jeśli jeszcze nie masz za sobą szaleństwa w tego typu miejscu, koniecznie wykorzystaj niepogodę na tę aktywność!

Nie pozwól, by brzydka pogoda popsuła wakacyjne plany! Gdańsk to miasto pełne wspaniałych miejsc. Tutaj po prostu nie da się nudzić!