Od dawna moją zmorą były wrastające włoski. Próbowałam wielu metod depilacji, niestety żadna nie pomogła mi pozbyć się problemu. Od dłuższego czasu marzyła mi się depilacja laserowa, jednak zawsze odkładałam to w czasie ze względu na cenę zabiegu. Bardzo ucieszyłam się, gdy dostałam zaproszenie do warszawskiego gabinetu epilira. Zdecydowałam się bez chwili wahania, aby przetestować depilację laserową na własnej skórze. Wybrałam okolice bikini, właśnie tam dotknął mnie problem wrastających włosków. Jako ratownik często mam na sobie kostium kąpielowy, więc mój problem jest widoczny i… bardzo krępujący.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

1. Wypełnienie ankiety przedzabiegowej, wywiad oraz kwalifikacja do zabiegu 

Podczas wypełniania ankiety należy szczególnie zwrócić uwagę na dwa czynniki. Pierwszy to stosowanie antybiotyków lub antydepresantów z tego względu, że są to leki fotouczulające, czyli w kontakcie ze słońcem lub po zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się przebarwienia lub inne skutki uboczne, np. w postaci poparzeń. Drugim czynnikiem jest opalanie miejsc, które poddajemy zabiegowi, a także stosowanie samoopalaczy. Jest to całkowicie wykluczone podczas trwania serii zabiegów. Im ciemniejsze włosy, im jaśniejsza skóra, tym efekty otrzymujemy lepsze. Między zabiegami odrastające włoski należy golić maszynką jednorazową, nie można ich wyrywać.

2. Przeprowadzenie próby laserowej, żeby zobaczyć w jaki sposób skóra reaguje na wiązkę światła

3. W przypadku braku przeciwwskazań następuje właściwy zabieg depilacji laserowej

4. Nałożenie na skórę preparatów łagodzących 

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, występuje pokrzywka okołomieszkowa, czyli delikatne wybrzuszenia wyczuwalne pod palcem. Jest to reakcja odwracalna, podrażnienia znikają w ciągu doby. W przypadku ciemnych włosów po zabiegu obserwujemy czarne kropeczki, są to końcówki włosów. Ze względu na obrzęk występujący po zabiegu należy traktować skórę delikatnie.

Depilacja laserowa a wrastające włoski

Jak na przyszłą dziennikarkę przystało, przeprowadziłam krótki wywiad z panią, która wykonuje zabiegi depilacji laserowej od wielu lat.

CzekoAda: Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza od innych metod depilacji?

epilira: Często po całej serii mamy permanentny efekt , czyli usuwamy włosy na stałe, a tak naprawdę ten procent włosów, który zostaje w żaden sposób nie stanowi problemu dla pań. Wielu osobom wydaje się, że jest to bardzo kosztowna metoda depilacji, jednak gdyby ktoś policzył, ile pieniędzy wydaje przeciętna kobieta na wszelkie kremy do depilacji, woski, maszynki jednorazowe i tego typu produkty, w ogóle nie ma porównania. Nawet po pierwszym zabiegu są bardzo duże efekty. Włosów jest mniej, są dużo delikatniejsze, łatwiej poddają się maszynce, a przy okazji u osób, którym wrastają włosy, problem znika.
CzekoAda: Jestem jedną z osób, która skarży się na ten problem, podobnie jak wiele czytelniczek mojego bloga. Czy ta metoda jest najlepsza w walce z wrastającymi włoskami?
epilira: Na pewno, zdecydowanie pomaga. W sytuacjach, gdy osoby po wosku lub depilatorze i pojawi się u nich problem wrastających włosów, później przechodzą na maszynkę, wtedy efekt jest zbyt krótki, włosy odrastają bardzo szybko, trzeba je golić nawet rano i wieczorem. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem jest laser. Podczas zabiegu często obserwuję, jak wrośnięte włoski są spalane przez laser. Wtedy pod skórą robi się taki grubszy włosek, zawija się, a jeśli jest bardzo blisko pod skórą to wręcz wychodzi.
CzekoAda: Kto najczęściej poddaje się depilacji laserowej?
epilira: Zdecydowanie częściej kobiety, chociaż coraz więcej mężczyzn zaczyna o siebie dbać i decyduje się na zabiegi. Jeżeli chodzi o panie, często decydują się na depilację najbardziej wrażliwych miejsc, typu pachy, bikini. Łydki również są bardzo często depilowane w ten sposób. Poza tym, niestety, często są obserwowane zaburzenia hormonalne, więc dużo pań przychodzi i usuwa włosy na twarzy.
CzekoAda: Jak długo trwa zabieg?
epilira: Jest to zależne od części ciała i również głowicy, którą stosujemy podczas zabiegu. Laser jest wyposażony w dwie głowice, jedna z nich ma 9 milimetrów kwadratowych, więc to jest malutkie okienko zabiegowe, zabiegi wykonuję na zakładkę, miejsce przy miejscu. Nie muszę widzieć włosa, a często właśnie o to się panie pytają. Głowica ta jest przeznaczona do mniejszych, trudniej dostępnych partii ciała, druga głowica jest do znacznie większych powierzchni i ma ona opcję zasysania. Średnio na partię ciała możemy przyjąć 20 minut. To zależy również od tego, jak dana osoba znosi zabieg. Czasami w trakcie zabiegu panie proszą o przerwę, gdyż w niektórych miejscach jest to bardziej odczuwalne. Generalnie są to krótkie zabiegi.
CzekoAda: Dlaczego warto zdecydować się na depilację w Epilira?
epilira: Myślę, że naszym atutem jest fakt, że jesteśmy firmą założoną przez lekarza i współpracujemy z lekarzami. Poza tym depilacja laserowa jest naszą specjalizacją, czyli nie skupiamy się na różnych zabiegach obejmujących szeroki zakres usług, tylko skupiamy się na depilacji laserowej, stawiamy na jakość sprzętu.
CzekoAda: Jak działa światło lasera?
epilira: Melanina zawarta we włosie pochłania tą wiązkę lasera i zamienia ją w energię termiczną, czyli cała ta energia wędruje przez łodygę włosa, aż do takiej struktury poniżej cebulki, jest to macierz włosa razem z brodawką i niszczy to miejsce. Jest to podstawa do usunięcia tego włosa na stałe.
CzekoAda: Na co należy zwrócić uwagę wybierając się na zabieg depilacji?
epilira: Jest wiele czynników, przede wszystkim: sprzęt, kwalifikacje osoby, która wykonuje zabieg, inne kwestie, takie jak sterylność, czystość też są bardzo ważne. Głównie należy zwrócić uwagę na sprzęt i kwalifikacje osoby zajmującej się zabiegiem. Jeżeli wybieramy się do gabinetu oferującego zabiegi laserem diodowym firmy Lumenis, mamy możliwość sprawdzenia dystrybutora w Polsce, czy ten gabinet rzeczywiście posiada to urządzenie. Warto zainteresować się również wszelkimi certyfikatami, szkoleniami i doświadczeniem osoby wykonującej zabieg. Warto również zasięgnąć opinii koleżanek lub osób, które odbyły zabieg. Jeżeli istnieje taka możliwość, należy wybrać się na bezpłatną konsultację. Podczas takiej wizyty należy mieć szeroko otwarte oczy i zadać wszystkie istotne pytania. Należy według ankiety odpowiedzieć na pytania, jeżeli mamy jakiekolwiek przeciwwskazania, nie należy tego lekceważyć.
CzekoAda: Co dzieje się z włosami po zabiegu?
epilira: Bardzo fajny jest efekt po samym zabiegu, bo widzimy włosy spalone na powierzchni skóry. Często panie porównują ich wygląd do takich małych strupków. Po zabiegu włoski wykruszają się ze skóry, wypadają. Niektóre panie bardziej zauważają poszczególne etapy, inne nie zwracają na to uwagi. Początkowo włos może wyglądać, jakby zwyczajnie odrastał. Następnie, gdy włos jest już trochę “uwolniony” ze skóry można go sobie spokojnie, fajnie wyjąć. Później jest taki czas, w którym mamy bardzo mało włosów, to jest fajny okres dla pań… Myślą, że już tak będzie, niestety, po upływie około dziesięciu tygodni jest znowu taki moment, że trzeba znowu używać maszynki. Po pierwszym zabiegu na stałe znika około trzydziestu procent włosów.

Efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej

Jestem dopiero jeden dzień “po”, więc póki co trudno mi ocenić efekt. Jeśli chodzi o sam zabieg, jestem bardzo zadowolona. Wizyta w gabinecie minęła w bardzo sympatycznej atmosferze, dostałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Zabieg był trochę bolesny, jednak byłam na to przygotowana, w końcu zdecydowałam się na bardzo wrażliwy obszar skóry. W momencie przykładania do skóry większej głowicy czułam zasysanie skóry i znacznie wyższą temperaturę lasera, przy mniejszej głowicy czułam drobne “igiełki”. Skóra po zabiegu była zaczerwieniona, wystąpiła na niej pokrzywka okołomieszkowa, jednak wszelkie podrażnienia zniknęły tego samego dnia. Aktualnie na skórze widoczne są czarne kropeczki, dzięki rozmowie z panią z gabinetu epilira wiem, że są to końcówki włosków.

Zniżka na depilację laserową

Jeśli zdecydujecie się na depilację laserową w gabinecie epilira koniecznie skorzystajcie z kodu rabatowego: 289F27FE – skorzystacie z zabiegu w przystępnej cenie i ja również dzięki Wam będę mogła skorzystać ze zniżki.

Mój drugi zabieg depilacji laserowej

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

19 thoughts on “Depilacja laserowa jako sposób na wrastające włoski”

  1. Fajny wpis i fajnie, że miałaś możliwość skorzystania z depilacji laserowej, dla mnie to nieosiągalne… Ja zbieram teraz na urządzenie ipl – usuwa włosy na parę miesięcy, no i kasę wydaje się raz, a stosuje kiedy i gdzie chce:)

    1. Mam nadzieję, że dam znać w niedalekiej przyszłości:) Póki co, czytałam dobre opinie (np. użytkowników ipl philipsa). Co do skuteczności, to ja mam ciemne włosy wiec powinno być ok.

  2. Bardzo fajny wpis 🙂 ciekawa jestem, jakie będziesz miała efekty za jakiś czas – ja powiem szczerze, że przeszłam serię zabiegów na LightSheer Duet i jestem bardzo zadowolona, bo pachy i bikini mam gładkie od ponad roku 🙂 IPL z mojego punktu widzenia jest taki sobie, głównie ze względu na skuteczność

  3. kupno dobrego ipl +rf nd-yag to wydatek ok 50 tys zl,wiec nie wiem czy jest sens kupowania tak drogiego urzadzenia,oczywiscie mowa jest o profesjonalnym sprzecie

  4. A ja myślę, ze co laser to laser. Light Sheer Duet to sprawdzony sprzęt. Jeśli chcecie pozbyć się włosów na stałe to tylko w gabinecie. Chętnie zajrzę na stronę tej firmy 🙂

  5. Długo walczyłam z nadmiernym owłosieniem nie tylko nóg ale brzucha i rąk. Koszt deplacji laserowej w profesjonalnym salonie to ok 300-500zł (jeden zabieg a trzba ich kilka). Byłam załamana nie wiedziałam co zrobić… aż trafiłam na produkt Rio Laser Hair. Wykorzystywany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych więc uznałam, że jest bezpieczny i co najwazniejsze skuteczny. Nie pomyliłam się. Kliknaście zabiegów a włoski odrastały coraz słabsze, cieńsze i co najwazniesze mniej widoczne. Koszt zakupu nie jest tani ale wpadłąm na pomysł aby robić zabiegi wśród znajomych (więc szybko się zwrócił). Dla siebie używam go juz sporadycznie, teraz mam klientki których nie stać na profesjonalne zabiegi kosmetyczne tak jak mnie. Dzięki temu zaczeła się moja przygoda jako kosmetyczki. Polecam go każdemu kto chciałby pozbyc się włosków (depilacja co kilka dni lub tygodni jest męcząca wiej coś o tym). Zakupiłam go na stronie http://nplink.net/zvBWtNtC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *