Przypomnij sobie ten moment, kiedy podczas wyjazdu bateria w twoim telefonie rozpaczliwie błaga o wsparcie, a ty orientujesz się, że nie masz ze sobą ładowarki. A teraz pomyśl o swojej szczoteczce do zębów – ile razy została na weekend bez opieki? Listę rzeczy, których zapomnisz spakować stworzyłam właśnie po to, by zapobiec takim tragicznym sytuacjom – wspomagaj się nią przed każdą podróżą, a unikniesz niepotrzebnych stresów!

Lista rzeczy, których zapomnisz spakować

 
ŁADOWARKA – do telefonu, aparatu, laptopa… Wybierz sobie, o której zapomnisz tym razem. Przed wyjazdem chcesz mieć w pełną baterię, więc podłączasz ją na noc do ładowania. Rano spieszysz się na pociąg, na szybko zjadasz śniadanie, łapiesz walizkę i wybiegasz z domu. O ładowarce przypominasz sobie, gdy pociąg odjeżdża ze stacji. Za każdym razem, gdy dokądś wyjeżdżam, odłączam ładowarkę od razu, gdy sięgam po telefon i chowam ją do torby. Z reguły. Już dwa razy wyruszyłam w drogę bez jednej z ładowarek. Profilaktycznie przed urlopem warto się zaopatrzyć w dobry powerbank.
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW – kilka razy musiałam kupować sobie nową, gdy tylko dotarłam do celu mojej podróży. Podobnie jak ładowarka, szczoteczka jest potrzebna jeszcze w ostatniej chwili przed wyjazdem (chyba, że nieświeży oddech jest ci niestraszny), dlatego nietrudno o niej zapomnieć. Stoi sobie bidulka w kubeczku na kranie, gdy walizki są już pozapinane i chyba tylko zwyczajny fart pozwala sobie o niej przypomnieć.
PRZEWODNIK – Z jednej strony bardzo szybko rozpoczynam wirtualne zwiedzanie miejsca, które planuję odwiedzić, ale dokładne planowanie zostawiam sobie na ostatnią chwilę. Uważaj, żeby w noc przed wyjazdem nie zasnąć nad przewodnikiem i nie zostawić go na biurku. Nie żebym kiedyś tak zrobiła, czy coś…
KANAPKI NA DROGĘ – szczególnie te przygotowywane wieczorem na poranny wyjazd. Kilka dni temu moi rodzice wyskoczyli gdzieś na cały dzień. Mama przygotowała w nocy kanapki na drogę, zapakowała je i schowała do lodówki. O tym, że ich nie zabrała, zorientowała się w połowie drogi, a ja zyskałam w ten sposób gotowe śniadanie.
PORTFEL – wydaje się, że każdy pamięta o tak oczywistej kwestii. Wychodząc z domu zastanawiasz się, czy aby na pewno wszystko masz i w pierwszej chwili myślisz o zestawie: portfel + klucze + dokumenty. Mimo to łatwo zostawić te przedmioty w domu – pomyśl, ile razy przepakowałeś/łaś bagaż podręczny w inny plecak w ostatniej chwili. Nietrudno przeoczyć wtedy małej kieszonki, w której jest portfel.
Nie zapomnij też o zdrowym rozsądku: Zaginięcia dzieci na plaży: zapobieganie, reagowanie
Co dopiszesz do swojej listy?
CzekoAda na gorąco:

5 thoughts on “Lista rzeczy, których zapomnisz spakować”

  1. Najlepsze jest to, że często zapominamy właśnie tych rzeczy, które są najbardziej oczywiste! Szczoteczka to u mnie standard podobnie jak piżama. 😀 O klapkach nie wspomnę…

  2. Ładowarka zawsze magicznie wychodzi z torby. 😉 i kosmetyki typu właśnie szczoteczka do zębów, które pakuję wieczorem, później używam i odkładam na miejsce. 😀

  3. Właśnie się pakuje i dobrze,że przy okazji trafilam na twój wpis bo zapomniałabym o.. szczoteczce :d

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *