catering dietetycznt
Do tej pory jedyną dietą pudełkową, jaką stosowałam, były 2 for u i inne b-smarty, jednak w tym miesiącu miałam okazję przetestować prawdziwy catering dietetyczny! Zrobiłam to z przyjemnością, gdyż od kilku miesięcy staram się żyć bardziej świadomie i zwracam uwagę na to, co jem na co dzień. Tylko przy patrzeniu na skład ulubionych czekolad przymykam oko…

Jak wybrałam catering dietetyczny?

 
1. Znajdź odpowiednią firmę: Zamawiając catering dietetyczny, skorzystałam z porównywarki Cateromarket. Jeśli nie wiesz, skąd zamówić dietę pudełkową i chcesz znaleźć firmę, która zaoferuje catering najlepiej dopasowany do twoich preferencji, odwiedź tę stronę! Przetestowałam i polecam! Samemu naprawdę nie jest łatwo wybrać. Tylko w Warszawie jest ponad 150 firm! Jednak dzięki porównywarce łatwo znalazłam odpowiednie cateringi i najlepsze oferty dla mnie. Wystarczyło podać lokalizację, wzrost i wagę, określić swój tryb życia, preferencje żywieniowe i cel, jaki chcę osiągnąć (przybranie na wadze, zgubienie kilogramów lub utrzymanie wagi). Wiele firm oferuje także specjalne diety dla osób, które zmagają się z chorobami, więc warto dokładnie wypełnić krótki formularz. Wybierając dietę dla siebie, zaznaczyłam, że regularnie ćwiczę i chcę utrzymać obecną wagę.
2. Zamów zestaw próbny: Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem cateringu dietetycznego, rozważ zakup zestawu na jeden dzień. Może się wydawać, że ceny diety pudełkowej zwalają z nóg, jednak zestaw próbny kosztuje już od 30 zł. Myślę, że to fajny pomysł na prezent lub alternatywa dla wyjścia do restauracji. Zamiast wydać kilka dyszek na obiad poza domem, masz pięć pełnowartościowych posiłków z dostawą pod same drzwi. Chyba nie zaszkodzi spróbować?

Moje dwa dni z dietą pudełkową

Śniadania

Drugie śniadania

Obiady

Podwieczorki

Kolacje

Mój jadłospis został nawet dopasowany specjalnie do preferencji CzekoAdy! Na deser pierwszego dnia otrzymałam brownie, drugiego – krem czekoladowy. Przepis na podobny deser znajdziesz na blogu – Zdrowy, domowy krem czekoladowy.

Dlaczego warto wypróbować dietę pudełkową?

Racjonalne odżywianie – Nie dość, że jedzenie było przepyszne, to jeszcze zdrowe i odpowiednio dopasowane do moich preferencji. Odpowiadało na moje zapotrzebowanie kaloryczne i zaspokajało całą moją wewnętrzną głodzillę.
Oszczędność czasu – W ciągu tych dwóch dni zaoszczędziłam mnóstwo czasu. Zwykle przygotowuję posiłki samodzielnie lub pochłaniam to, co przygotuje nam Rafał. Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić czas, który zwykle tracimy na zakupach, podczas gotowania i zmywania. Lubimy przygotowywać posiłki, ale na co dzień jesteśmy zabiegani i każda wolna chwila jest na wagę złota. Wieczory najczęściej spędzam w kuchni – szykuję jedzenie na następny dzień – śniadanie na rano i obiad, który zabiorę do pracy. Dzięki zamówionemu cateringowi zaoszczędziłam około godziny dziennie.
Mniej zmartwień – W przypadku wyboru cateringu dietetycznego znika jeszcze jeden problem, który często mnie dręczy – nie muszę zastanawiać się, co zrobić na obiad i o czym nie mogę zapomnieć podczas robienia zakupów.
Niemarnowanie żywności – Posiłki są podzielone na porcje odpowiedniej wielkości i spokojnie mogłam się nimi najeść do syta. Choć przyznaję, ze niektóre potrawy zasmakowały mi tak, że żałowałam, że nie mam ich trochę więcej na zapas!
Bardzo się cieszę, że miałam okazję przetestować dietę pudełkową. Dostrzegam w niej naprawdę sporo plusów i możliwe, że w przyszłości zdecyduję się na wykupienie wyżywienia na dłuższy okres. Żyję dość intensywnie i lubię wygodne rozwiązania, a catering dietetyczny to spore ułatwienie dla wszystkich zabieganych osób.
EDIT: Niedawno miałam również okazję wypróbować dietę pudełkową DIETBOX, zachęcam do obejrzenia videorecenzji:

Co sądzisz o cateringu dietetycznym?
CzekoAda na gorąco:

7 thoughts on “Dwa dni na diecie… pudełkowej”

  1. A ja osobiście korzystam już z cateringu dietetycznego z mrrollo od roku.. A teraz nawet już troszeczkę dłużej i jestem super zadowolona 🙂 Nie mam za dużo czasu na robienie posiłków bo mam bardzo dużo pracy a tak to mam gotowe, smaczne 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *