Dzień Kobiet

Gdy ktoś pyta mnie, co najbardziej chciałabym dostać z okazji jakiegoś święta, rzadko myślę o typowo materialnych rzeczach. Mój R. doskonale wie, że zamiast pytać, co chcę dostać, lepiej zapytać mnie, co chcę robić tego dnia. Jako marynarz ma trochę utrudnione zadanie, bo często zdarza się tak, że moje urodziny czy rocznicę spędza na statku, ale po powrocie do domu nie zapomina o świętach, które spędziliśmy osobno. Przykładowo, w wakacje odłożyłam pieniądze, które dostałam od najbliższych, Rafał zaklepał nocleg i moje dwudzieste pierwsze urodziny świętowaliśmy, zwiedzając Wrocław. Jeśli chodzi o prezenty, wolę postawić na przeżycia i poprosić o zaproszenie na kolację, dorzucenie się do biletu lub opłaty za nocleg w jakimś fajnym mieście. A jak chciałabym spędzić Dzień Kobiet?

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy dać drugiemu człowiekowi, jest nasz czas. Wspólne przeżycia tworzą piękne wspomnienia.

Oczywiście, każdy materialny drobiazg także sprawia mi ogromną przyjemność, szczególnie że jestem gadżeciarą. Z prezentów materialnych najcudowniejsze są te spersonalizowane. W moim przypadku chyba nie jest to trudne zadanie, bo uwielbiam dostawać słodkości, zwłaszcza te czekoladowe! Na blogu pojawiło się także kilka wpisów z serii pomysł na prezent, w którym podrzuciłam trochę inspiracji na (słodkie) prezenty materialne. (Pomysły na prezent dla miłośników czekolady) Tym razem, z racji tego, że zbliża się Dzień Kobiet, dzielę się pomysłami na spędzenie tego dnia.

Dzień Kobiet

Jak spędzić Dzień Kobiet?

1. Babska „randka”

Popołudnie na strzelnicy, kolacja w dobrej restauracji, wizyta w parku linowym… Brzmi jak pomysł na randkę? A kiedy ostatnio byłaś na randce ze swoją przyjaciółką, mamą lub siostrą? Zorganizujcie sobie dzień tak, by mieć wolne popołudnie lub wieczór. Babskie spotkanie nie musi oznaczać posiadówy w domu i długich rozmów przy winie. Chociaż oczywiście to także jest świetny pomysł na spędzenie Dnia Kobiet! Musicie jednak pozbyć się z domu wszystkich przedstawicieli płci męskiej!

2. Wieczór filmowy

Niedawno stworzyłam listę 20 filmów ze ślubem w tle. Jeśli choć jedna z was przygotowuje się do ślubu, te tytuły na pewno sprawdzą się podczas babskiego wieczoru filmowego. Przygotujcie ulubione przekąski, niezdrowe smakołyki, na które zwykle sobie nie pozwalacie, zorganizujcie wygodny kącik, przykryjcie się grubym kocem i odpalcie najbardziej babskie filmy, jakie tylko powstały w historii kina.

3. Babski wyjazd

Weekend w Łebie z moją Natalią był jedną z najlepszych rzeczy, jaką mogłyśmy sobie zorganizować. Taki wyjazd znacznie różni się od rodzinnych wczasów czy weekendu z ukochanym. Ach, co to były za trzy dni! Bez spiny, bez makijażu, totalny luz, nadmorskie gofry i poranne kawy na tarasie… Mówiąc szczerze to wyjazd z przyjaciółką jest chyba bardziej romantyczny od wyjazdu z facetem. Nikt nie zrozumie cię lepiej niż najlepsza przyjaciółka! O tym naszym rajskim weekendzie pisałam w tekście Pomysł na weekend: babski wyjazd i gorąco polecam podobny wypad!

4. Nocowanie

Pamiętasz kłótnie z mamą o to, czy możesz nocować u koleżanki? Jeśli już dawno skończyłyście podstawówkę i nie musicie prosić nikogo o zgodę, nie ma żadnych przeciwskazań do tego, żeby zorganizować sobie „nocowanie”. Ten pomysł możecie połączyć z poprzednim i po długim wieczorze filmowym ułożyć się wygodnie na materacach i plotkować do samego rana.

5. Książka wspomnień

Jeśli chcesz wręczyć prezent przyjaciółce, która ceni sobie estetykę, lubi robić zdjęcia i publikować je w mediach społecznościowych, możesz w piękny sposób uchwycić wasze wspólne przeżycia i podarować jej Instabooka. To wyjątkowy album – książka ze zdjęciami z Instagrama. Dołączyłam ten pomysł, gdyż sama dostałam ostatnio taki gadżet od Printu. Dzięki tej współpracy zyskałam także zniżkę dla wszystkich czytelników mojego bloga! Taki gadżet będzie doskonałą pamiątką, a przeglądanie zdjęć podczas babskich spotkań będzie idealnym pretekstem do przywołania wspólnych wspomnień.

Dzień Kobiet

Instabook

Przy tworzeniu mojego Instabooka, wykorzystałam fotografie z ostatniego roku. Projektowanie albumu było bardzo intuicyjne, więc teoretycznie to żadna filozofia, ale kreator oferuje tyle szablonów i możliwości personalizacji, że trudno się zdecydować! Szczególnie wybór okładki (przedniej i tylnej) był dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Instabook jest świetnie wykonany (wybrałam wersję w twardej, kartonowej oprawie). Cieszę się, że miałam możliwość „wywołania” swojego instagramowego profilu, bo właśnie tam przechowuję swoje najpiękniejsze wspomnienia.

ODBIERZ 25% ZNIŻKI
Pobierz specjalny kod 
i zaprojektuj wyjątkową książkę z twojego Instagrama

Aby skorzystać ze zniżki, wejdź na stronę https://printu.pl/lp/instabook-czekoada i pobierz specjalny kod promocyjny. Pobrany kod należy wpisać w koszyku. Zniżka odliczy się od całości zamówienia, pomijając koszty wysyłki.

Jak spędzasz Dzień Kobiet?

20 thoughts on “5 pomysłów na Dzień Kobiet”

  1. My też jesteśmy tego zdania, że warto przełamywać stereotypy 🙂 Wieczór filmowy w babskim gronie jest świetną opcją, podobnie jak nocowanie, czy Instabook. Pozdrawiamy

  2. U nas nie ma szans na nic takiego – większość przyjaciółek w Wielkiej Brytanii, a te które pozostały w PL mają małe dzieci i spodziewają się kolejnych. Sama też jestem przy mojej małej “uziemiona” i rzadko gdziekolwiek wychodzę. Ale gdybym miała szersze możliwości, wzięłabym udział w jakimś babskim wypadzie – to jest to!

  3. Ciekawe pomysły, najbardziej podoba mi się to, żeby samemu wyjść z inwencją i sobie zaplanować dzień i to, co będziemy robić a nie czekać, aż ktoś się “domyśli”. Ja w tym roku w Dniu Kobiet będę na nartach. Na 11 mężczyzn będzie 5 kobiet (dzieci wliczone). Już się cieszę na to, co My – Dziewczyny wymyślimy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *