jak szybko poprawić sobie humor
Ten dzień nie zaczął się dobrze. Właściwie wszystko wskazywało na to, że od samego rana jestem skazana na porażkę. Myślałam, że przed pracą uda mi się załatwić sprawy na mieście. Plan był dobry, ale wyszło na to, że musiałam wziąć dzień wolny. Kilka spraw skutecznie popsuło mi humor, co w moim przypadku naprawdę nie zdarza się często. Przez chwilę poddałam się złemu nastrojowi i chodziłam naburmuszona, ale na szczęście szybko mi się to znudziło. Zrobiłam burzę mózgu (byłam sama, a mózg mam tylko jeden) i zastanowiłam się, jak szybko poprawić sobie humor. W tym wpisie podzielę się z tobą moimi pomysłami!

Jak szybko poprawić sobie humor?

Zjedz czekoladę

No przepraszam bardzo, ale czego się spodziewałeś/spodziewałaś po CzekoAdzie? Czekolada to sekret mojego uśmiechu! Staram się nie zastanawiać nad tym, czy jestem uzależniona. Co prawda, gdy jestem na czekoladowym głodzie, lepiej nie wchodzić mi w drogę, ale raczej regularnie dokarmiam mojego wewnętrznego czekoladoholika, więc nie musisz się bać. Gdy mam zły humor, sprawdzam poziom czekolady we krwi i ewentualnie, uzupełniam jej niedobór.

Wygadaj się

Wyrzuć z siebie to, co cię męczy! Nie zachęcam do narzekania na swój los, bo sama bardzo tego nie lubię, ale czasami telefon do przyjaciółki, rozmowa z mamą lub ukochanym wystarczy, by poczuć się lepiej. Nie duś w sobie negatywnych emocji, ale też nie zarażaj nimi innych.

Zamień się w naleśnika

Najlepiej naleśnika z czekoladą. Będzie Ci potrzebny gruby koc i tabliczka ulubionej czekolady. Jako naleśnik możesz czytać książki, pić pyszną kawkę lub herbatę, przeglądać Instagrama i bezmyślnie odpoczywać. Taka sesja naleśnikowania pozwoli ci się szybko zrelaksować i nabrać sił na mierzenie się z problemami ludzkości.

Obejrzyj film

Bardzo rzadko oglądam telewizję, do kina chodzę raz na dwa-trzy miesiące, a jedyne seriale, które śledzę na bieżąco to Wikingowie, Gra o tron i… Przyjaciółki! Nie jestem maniaczką filmów i seriali, ale kiedy już coś oglądam to zupełnie się wyłączam i nie myślę o niczym innym. To jedna z niewielu czynności, która zamyka mi wszystkie inne zakładki w mózgu. Nie ma żadnych problemów, nie ma żadnych decyzji do podjęcia, jest tylko film.

Kup sobie jakiś drobiazg

Ostatni punkt zrozumieją tylko kobiety. Pokłóciłaś się z chłopakiem? Kup sobie w nagrodę kwiatka w doniczce! Nie zaliczyłaś kolowium? Na pocieszenie wyskocz z przyjaciółką na zakupy… Masz zły humor? Przejrzyj nowości na Aliexpress! Zakupowym rezultatem mojego dzisiejszego pogorszenia humoru jest girlanda z Pepco i filcowa torba…

#post15minut

Ten tekst powstał w ramach akcji #post15minut, którą zapoczątkowała Nadine, tekstem Zgiń, poniedziałku. Wspólnie z Anią (Blue Kangaroo), Joulenką, Agnieszką (Rytm klawiatury), Anią (Primo Cappucino) i Asią (Króliczek doświadczalny) także postanowiłyśmy opublikować teksty, których napisanie zajęło jedynie 15 minut. Serdecznie zachęcamy do udziału w zabawie!

Jakie są twoje pomysły na to, jak szybko poprawić sobie humor?

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

24 thoughts on “Jak szybko poprawić sobie humor? #post15minut”

  1. Wiedziałam, że to będzie czekolada <3 I zgadzam się w zupełności! Zakupy też pomagają, to fakt 🙂 Na mnie jeszcze zawsze działa kisiel – ot tak po prostu, ani go jakoś szczególnie nie wielbię, ani nic, ale jak mam zły dzień, to robię kisiel, ma taką kojącą konsystencję. 🙂

  2. Twoje sposoby to dla mnie doskonały sposób nie tylko na humor, ale i na totalny reset 🙂 Jak mnie coś dobija, a mogę to chwilowo porzucić, to robię sobie wieczór na taki “total-relax-odmóżdżenie” i zawinięta w naleśnik, czytam coś absolutnie wciągającego albo oglądam z M. coś totalnie nie z naszych branż, co nas oboje bawi 😉 Następnego dnia mój umysł radzi sobie dużo lepiej 😉

  3. No ja też swojego czasu się nad tym zastawiałam i udało mi się spisać 10 niezawodnych sposobów na chandrę. Zawierały one także Twoje patenty, chyba tylko poza czekoladą (której po prostu nie lubię – wiem, to dziwne). Dobrze jest wtedy po prostu zaserwować sobie coś extra. Co? To, co nam w duszy albo raczej w żołądku gra 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *