Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie

Gdy kilka lat temu przeprowadzałam się do Szczecina, myślałam, że życie w większym mieście pozbawi mnie dostępu do natury, którą do tej pory miałam na wyciągnięcie ręki. Myślałam, że będę tęsknić za rowerowymi wycieczkami po okolicy i, otaczającymi moje miasto, lasami i polanami. Życie w małym mieście ma swoje uroki, ale Szczecin także oferuje mnóstwo “zielonych atrakcji”. Jedną z nich jest Jezioro Szmaragdowe, nad które wybrałam się pierwszego dnia majówki. Razem z R. nagraliśmy z naszej wycieczki vloga na kanał Mniejsze od trzech. Jest to pierwszy filmik z serii Pomysł na weekend.

Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie [VIDEO]

Jezioro Szmaragdowe jest sztucznym zbiornikiem, położonym na szczecińskim osiedlu Zdroje. Jest to teren Parku Krajobrazowego “Puszcza Bukowa”. Charakterystyczny kolor jezioro zawdzięcza zawartości węglanu wapnia. Cały teren jest idealnie przygotowany dla osób, które lubią wypoczywać blisko natury. W okolicy jeziora znajdują się tarasy widokowe, z których można zobaczyć piękny widok na centrum Szczecina, a także polany, na których można zorganizować ognisko.

CzekoAda na gorąco:

20 thoughts on “Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie [VIDEO]”

  1. Oglądając takie filmiki ze Szczecinem w tle. zaczynam żałować swojej decyzji życiowej i swojego zdania na temat tego miasta. Żałuję, że uważałam, iż Szczecin jest brzydkim miastem i wyprowadziłam się do Warszawy.

    To jeziorko zawsze fascynowało mnie swoją nazwą, jest taka ładna! 🙂

    1. Ja miałam podobne spojrzenie na Łódź! Z perspektywy czasu widzę, że tak naprawdę dobrze nie poznałam tego miasta, za to w Szczecinie od razu się zakochałam 🙂

  2. Uwielbiam odkrywać lokalne miejsca warte uwagi. Fajnie, że postanowiliście poznać bliżej Szczecin. Nie wiedziałam, że można w tym mieście, natrafić na takie sympatyczne miejscówki. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *