Moją przyjaźń na odległość i spontaniczne spotkanie w połowie drogi opisywałam już w tekście o tym, że długość ma znaczenie, odległość nie, ale nie chwaliłam się jeszcze, gdzie spędziłyśmy sporą część tego dnia. Nie planowałyśmy wizyty w Muzeum Czekolady w Poznaniu, ale najwyraźniej takie miejsca same mnie przyciągają. A Natala z racji tego, że zna mnie doskonale i, mimo to, mnie lubi, nie stawiała oporu.

Czekoladowa mapa Polski: Muzeum Czekolady

ul. Wrocławska 12, Poznań

Muzeum Czekolady znajduje się w tym samym budynku co Manufaktura Słodyczy Słodkie Czary Mary. Cudowny adres. Mogłabym mieszkać naprzeciwko. Od wejścia towarzyszył nam słodki zapach i jeszcze słodszy widok. Z każdej strony otaczały nas lizaki o różnych kształtach, smakach i kolorach. Trudno było przejść obok nich obojętnie, ale gdy tylko z oddali ujrzałam czekoladki, od razu przyspieszyłam tempo zwiedzania.

Zakupy w Muzeum Czekolady

Nawet jeśli nie zdecydujecie się na zwiedzanie wystawy, koniecznie zajrzyjcie do czekoladowego sklepiku. To doskonałe miejsce, by zakupić słodkie pamiątki z Poznania. Tabliczki czekolady z koziołkami, pralinki, czekoladowe widoczki… Jeśli zastanawiasz się, co kupić w Poznaniu, koniecznie odwiedź sklep w Muzeum Czekolady.

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Zwiedzanie Muzeum Czekolady

Podczas wyjazdu do Poznania nagrywałam vloga, ale, niestety, w Muzeum Czekolady obowiązuje zakaz filmowania, więc na kanale mogłam jedynie opowiedzieć o tej wizycie. Zdjęć mogłyśmy za to robić do woli, więc mogę uchylić rąbka tajemnicy. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowiada o historii i procesie powstawania czekolady. Oprowadzanie odbywa się co pół godziny. Miałyśmy tę przyjemność, że zostałyśmy oprowadzone we dwójkę. To najlepsza opcja dla prawdziwych czekoladoholików – im mniejsza wycieczka tym więcej czekoladek przypada na głowę podczas degustacji…

Muzeum Czekolady w Poznaniu

No właśnie, podczas zwiedzania dowiedziałyśmy się także, jak robić pralinki. Nie byłabym sobą, gdybym nie wykorzystała tej wiedzy. Produkcję czekoladek CzekoAdy czas zacząć! Sami widzicie – podróże kształcą! Teraz jestem już pewna – każdy znajdzie dla siebie jakieś ciekawe muzeum. Zwiedzanie Czekoladowego Muzeum kosztuje 18 zł (bilet normalny) lub 15 zł (bilet ulgowy).

Muzeum Czekolady w Poznaniu

 Warsztaty czekoladowe

Z racji tego, że miałyśmy tylko kilka godzin, żeby nadrobić wspólne ploty i jeszcze przez to, że dopiero niedawno zaczęłyśmy się same utrzymywać i mamy jeszcze typowo studenckie myślenie o wydatkach, ograniczyłyśmy się do zakupu biletów na wystawę, lecz w Muzeum Czekolady reaizowane są także warsztaty, podczas których można samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady. Udział w warsztatach kosztuje 20 zł.

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Poznańskie Muzeum Czekolady zdecydowanie wyróżnia się spośród innych miejsc, które przybliżyłam w cyklu Czekoladowa Mapa Polski. Nie dość, że znajdzie się tu naprawdę dobrą czekoladę, to jeszcze można fajnie spędzić czas i czegoś się dowiedzieć.

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

29 thoughts on “Słodka wizyta w Muzeum Czekolady w Poznaniu”

 1. Ja chociaż nie mam talentu pisarskiego i nie lubiłam wypracować to i tak pisze! Bo mi z tym dobrze 🙂 Ale Twoje teksty czuta się cudownie!
  Pozdrawiam Iga z beautyperson.blog.pl

 2. Jak mnogość pasji to musi być lifestyle 🙂
  Ja już potrzebuję trybu "mniej znaczy więcej" i ograniczam swoje blogowanie do dwóch wielkich (no, dobra, przyznaję, szerokich pasji). I podziwiam, że na wszystko znajdujesz czas! 🙂

  1. To jest właśnie ten problem – wiecznie brakuje mi na coś czasu! Chociaż to wynika na pewno z kiepskiej organizacji – walczę z tym 🙂 Pozdrawiam!

 3. Cudnie się ciebie czyta, fajnie że masz tyle pasji i że trafiłam tutaj za sprawą wyzwania:)
  Zapowiada się że będę tu wracać, bo tekstem o paplaniu mnie kupiłaś, a do tego, co tu dużo mówić, solidaryzuję się z tym, bo też ze mnie jest straszna gaduła:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *