Czekolada Retro Cafe

Aż wstyd się przyznać, ale mimo że pochodzę z województwa łódzkiego, dopiero w te wakacje odwiedziłam pierwszą czekoladziarnię w Łodzi w ramach cyklu Czekoladowa Mapa Polski. Czekolada Retro Cafe to wyjątkowe miejsce, w którym przy filiżance ulubionego napoju można przenieść się w czasie i poczuć się, jak w odwiedzinach u babci.

Czekoladowa mapa Polski: Czekolada Retro Cafe

ul. Moniuszki 11, Łódź

Retro Cafe to niezwykła kawiarnia – wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi, gdzie doświadczysz niepowtarzalnego klimatu XIX-wiecznego mieszkania.

Czekolada Retro Cafe mieści się w jednej z łódzkich kamienic. Wnętrze ma tak niesamowity klimat, że będąc w środku, zupełnie nie czułam, że jestem w kawiarni. Siedząc przy stoliku miałam wrażenie, że z drugiego pokoju za chwilę wyjdzie urocza, starsza pani, która zamieszkuje to miejsce, jednak poza kelnerką, jednym panem i parą przy stoliku w sąsiednim pokoju, nikogo nie widzieliśmy. Wnętrze czekoladziarni pokazałam w jednym z vlogów na kanale Mniejsze od trzech.

Czekoladowe menu w Czekolada Retro Cafe

 Z racji tego, że odwiedziłam to miejsce wraz z rodzicami, miałam okazję przetestować aż trzy różne czekolady. Ja wybrałam gęstą “najsmaczniejszą zwykłą czekoladę”, mama – płynną pomarańczową czekoladę, a tata – czekoladę mrożoną z lodami. Każdy rodzaj czekolady jest dostępny w dwóch wersjach – płynnej i gęstej. Wersja płynna też jest dość gęsta, ale moja czekolada miała konsystencję budyniu i jadłam ją łyżeczką. Czekolada Retro Cafe poza niezwykłym wnętrzem oferuje szeroki wybór naprawdę dobrej czekolady.

Czekolada Retro Cafe

Czekolada Retro Cafe

Czekolada Retro Cafe

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

4 thoughts on “Czekolada Retro Cafe w Łodzi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *