restauracja Gvara

Mieszkam tu od pół roku, a dopiero niedawno odhaczyłam pierwszy punkt w Gdańsku na Czekoladowej Mapie Polski. Zdążyłam jeszcze w starym roku, dzień przed Sylwestrem. W Gvarze wylądowałam zmarznięta po spacerze z przyjaciółmi. Marzyliśmy o przytulnym kącie i rozgrzewających napojach. Restauracja Gvara przyciągnęła nas wyglądem zewnętrznym i atmosferą, którą można było wyczuć przez szybę. Dodatkowym plusem był fakt, że nie jest to “sieciówka”, a zależało nam, by pokazać naszym gościom Gdańsk od lokalnej, jak najlepszej strony.

Czekoladowa mapa Polski: Restauracja Gvara

ul. Chlebnicka 48/51, Gdańsk

restauracja Gvara

Restauracja Gvara ma rewelacyjną lokalizację. Bliskość starówki i urok uliczki, przy której się mieści, niewątpliwie wpływają na atrakcyjność lokalu, ale ten broni się sam w sobie. Bardzo spodobał mi się wystrój wnętrza, ale przez chwilę myśleliśmy, że nie znajdziemy stolika dla naszej grupki, bo większość stolików była przeznaczona dla dwóch osób. Nie musieliśmy się jednak o nic martwić, bo błyskawicznie zorganizowano miejsce dla naszej szóstki.

Restauracja Gvara – nowoczesna polska kuchnia, świeże, wysokiej jakości produkty, restauracja przyjazna dzieciom, menu sezonowe, muzyka na żywo.

Czekoladowe menu w restauracji Gvara

Bycie CzekoAdą zobowiązuje, ale też ułatwia podejmowanie wielu ważnych, życiowych decyzji. Podczas gdy inni nie zdecydowali jeszcze, co zamówić, doskonale wiedzieli już, o co ja poproszę, choć nie zdążyłam się nawet odezwać. Zdaję sobie sprawę z tego, że Gvara nie specjalizuje się w słodkościach i zamawiając czekoladę na gorąco w restauracji nie spodziewałam się cudów. Zwykle w miejscach, które nie są pijalniami czekolady, zamiast gęstego, intensywnie czekoladowego napoju dostaje się kakao z mlekiem lub rozpuszczony czekoladowy proszek. Muszę przyznać, że gorąca czekolada w Gvarze jest naprawdę dobra. Mleczna, może troszkę za słodka, ale to już kwestia gustu. Smakuje jak pyszne, domowe kakao. Miłym zaskoczeniem był smak bitej śmietany, bo raczej nie należę do jej wielkich fanów, a tu naprawdę mi smakowała.

restauracja Gvara

Świetne miejsce na kulinarnej mapie Gdańska

Wieczór w Gvarze wspominam z uśmiechem na twarzy. Trafiliśmy na naprawdę sympatyczną obsługę, a bardzo fajnym akcentem była też natychmiastowa reakcja profilu restauracji na nasze Instastories, w którym oznaczyliśmy lokalizację, w której się znajdujemy. Spędziłam czas z przyjaciółmi w fajnym miejscu, rozgrzałam się w mroźny dzień, a zwieńczeniem wspólnego wypadu był koncert, podczas którego usłyszałam jedną z moich ulubionych piosenek Natalii Przybysz. Gdy wychodziliśmy, zaczął sypać śnieg i wielkie płatki mieniły się w światłach ulicznych latarni. To był naprawdę słodki wieczór! Chętnie wrócimy do Gvary, by tym razem spróbować tamtejszych specjałów kuchni polskiej!

Znasz już restaurację Gvara? Co polecasz mi zamówić przy kolejnej wizycie?

Czekoladowa Mapa Polski: zobacz pełną listę miejsc

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

10 thoughts on “Gorąca czekolada w restauracji Gvara w Gdańsku”

  1. Nie miałam do czynienia z norweskim, dlatego teraz jestem zaskoczona tymi małżeńskimi niuansami 😀
    No i chyba studia są intensywne – jak na tydzień nauki to naprawdę duuużo już przyswoiłaś, wow! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *