domek żeromskiego

Uwielbiam odwiedzać Orłowo. Odkryłam to miejsce w listopadzie, gdy klif w jesiennym wydaniu zachwycał mnóstwem barw. Zimą trzykrotnie wybrałam się na spacer po molo i wzdłuż pokrytej śniegiem plaży. Ostatnia wizyta była jednak wyjątkowo słodka. Cieszę się, że temperatura spadła kilka stopni poniżej zera, bo gdybym tak nie zmarzła, pewnie nie nalegałabym tak na rozgrzewkę w kawiarni. Domek Żeromskiego mijałam kilkukrotnie, ale wcześniej nie zwróciłam uwagi na to, że jest to miejsce, w którym mogę napić się… gorącej czekolady!

Czekoladowa mapa Polski: Domek Żeromskiego

ul. Orłowska 6, Gdynia

domek żeromskiego

Orłowo to przepiękna okolica, a Domek Żeromskiego znajduje się przy samym Klifie, tuż obok molo. W okresie letnim dostępny jest także taras, z którego rozciąga się piękny widok na zatokę. To idealne miejsce, żeby zatrzymać się w połowie drogi, latem zamówić porcję lodów, a zimą napić się czegoś rozgrzewającego. Już z zewnątrz widać, że w środku będzie można poczuć prawdziwe hygge. No, chyba że jesteś maturzystą i aktualnie nie przepadasz za Żeromskim!

Smaczne desery opatrzone wyborną atmosferą, którą tworzy aromat przepysznej kawy i herbaty parzonej w gustownym wnętrzu. Kawiarnia daje nam chwilę wytchnienia, możliwość zatrzymania się na moment w codziennym życiu, podczas którego możemy skosztować specjałów lokalu, takich jak wspaniałe domowe ciasta, lody, a także napić się lokalnego piwa czy świeżo wyciskanych soków. Czytając prasę rozkoszujmy się pięknym widokiem na Zatokę Gdańską. – Domek Żeromskiego

Zanim jednak rozsiądziemy się przy stoliku, zapraszam na zimowy spacer!

domek żeromskiego

orłowo

orłowo

orłowo

orłowo

Słodka wizyta w Domku Żeromskiego

Odrestaurowany Domek Żeromskiego jest dziś siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Orłowa. Można tu obejrzeć pamiątki związane z pisarzem, przeczytać jego powieści i zamówić coś pysznego do stolika. Dla mnie wybór był prosty. Z przyjemnością przetestowałam gorącą czekoladę, która, choć okazała się raczej kakaem, bardzo mi smakowała. Nie była zbyt słodka, była podana ze smaczną bitą śmietaną. Rozgrzała mnie i natychmiast podniosła poziom endorfin!

domek żeromskiego

domek żeromskiego

domek żeromskiego

Przepiękny Klif Orłowski

Jestem ciekawa, jak Orłowo wygląda w sezonie turystycznym. Jesienią i zimą urzekło mnie nie tylko wspaniałymi widokami, ale też ciszą i spokojem. Nie dziwię się, że Stefan Żeromski mógł tutaj w spokoju pisać i tworzyć dzieła, które dziś śnią się po nocach maturzystom. Sama mogłabym tutaj pisać. Może nawet kiedyś wybiorę się z laptopem na taras jego domku i zacznę stukać w klawiaturę? Tymczasem zawiń się kocem, bo zapada zmrok, a na plaży szybko robi się zimno. Zabieram cię na spacer po klifie. Całe szczęście, że rozgrzaliśmy się pyszną czekoladą!

orłowo

orłowo

orłowo

orłowo

orłowo

orłowo

orłowo

Odkrywamy Orłowo jesienią

Czekoladowa Mapa Polski: zobacz pełną listę miejsc

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

3 thoughts on “Czekoladowe Orłowo i Domek Żeromskiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *