bausch & lomb

Publikowanie filmów w sieci uczy dystansu do siebie i świata. W blogowaniu, ze względu na formę, pokazuję mniejszą część mojego życia, ale nie zamierzam niczego tutaj ukrywać, bo później ktoś wejdzie na kanał i i tak się wyda. Przyznaję więc publicznie: mam wady! I to zarówno w prawym, jak i lewym oku. Jakby tego było mało, jestem nosicielką. Choć niektórzy uważają to za coś strasznego, bolesnego i uciążliwego, ja bardzo dobrze się z tym czuję. Wręcz nie wyobrażam sobie życia bez noszenia soczewek kontaktowych.

Wady CzekoAdy

O tym, że mam wadę wzroku, przypominałam sobie regularnie, co dwa tygodnie, gdy nadchodził czas wymiany szkieł na nowe. Coraz częściej jednak odczuwałam dyskomfort wieczorami, a moje oczy były suche i zmęczone. Dwa miesiące temu wybrałam się na badanie do specjalisty. Gdy nic się nie dzieje, łatwo zapomnieć o regularnych wizytach. Soczewki noszę jakoś od gimnazjum, a przez te lata codzienne zakładanie i zdejmowanie ich stało się dla mnie czynnością tak rutynową jak wstawianie wody na kawę. Zapominałam o badaniach kontrolnych, a czasami nawet o tym, że mam coś na oczach i zdejmowałam szkła tuż przed pójściem do łóżka. Nie lubiłam swoich okularów, więc chodziłam w soczewkach do nocy, by nie musieć mrużyć oczu jak kret i demolować wszelkich przeszkód napotkanych na drodze. Poza tym większą część dnia spędzałam przyklejona do ekranu laptopa lub smartfona, więc moje oczy nie miały ze mną lekko.

bausch & lomb

Czego dowiedziałam się od okulisty?

Dobrze się stało, że wreszcie zbadałam wzrok. Wada na szczęście się nie pogłębiła, ale oczy rzeczywiście nie są w najlepszym stanie. Po tylu latach noszenia soczewek kontaktowych myślałam, że wiem już o nich wszystko, a podczas kontroli u specjalisty dowiedziałam się, że niedostatecznie o nie dbam, a soczewki, których do tej pory używałam i ich moc, nie są odpowiednie. Usłyszałam, że jeśli nie zmienię codziennych nawyków, może pojawić się stan zapalny, który doprowadzi do tego, że będę musiała zrezygnować z soczewek w ogóle. Mocno mnie to zaskoczyło, ale cieszę się, że usłyszałam to w momencie, gdy mogę jeszcze coś z tym zrobić. Dowiedziałam się również, że noszę źle dobrane soczewki. Badanie wykazało, że powinnam nosić szkła -3,00 w okularach, ale soczewki z mocą -2,75. Choć robię to każdego dnia, przeszłam instruktaż zakładania i zdejmowania soczewek. To pozwoliło mi wyłapać błędy. W moim przypadku szkła zbyt szybko trafiały do pojemnika z płynem po zdjęciu ich z oczu. Poza tym, przed założeniem soczewek zdarzało mi się przemywać oczy wodą. Tym samym mogłam doprowadzić o urządzenia wielkiej imprezy dla bakterii.

bausch & lomb

Soczewki miesięczne od Bausch&Lomb

Podczas wizyty otrzymałam do przetestowania parę miesięcznych soczewek Bausch&Lomb. Mija drugi miesiąc od kontroli, a ja noszę kolejną parę. Dawniej kupowałam tylko szkła kontaktowe dwutygodniowe lub jednodniowe, na wyjazdy czy też do sportów wodnych. Myślałam, że są bardziej higieniczne i nie trzeba o nie dbać tak, jak o te z dłuższym terminem. Niestety, mimo krótkiego okresu użytkowania, pojawiały się problemy z osadem, a na kilka dni przed końcem ważności, odczuwałam lekki dyskomfort. Bałam się, że przy soczewkach miesięcznych ten problem pojawi się wcześniej i nie będę sobie mogła z tym poradzić. Cieszę się, że mam okazję testować miesięczne szkła kontaktowe. Wyzbyłam się tych obaw i przekonałam się o komforcie noszenia. Używanie soczewek kosztuje, a dzięki zmianie szkieł dwutygodniowych na miesięczne, będę mogła sporo zaoszczędzić. Zaprzyjaźniłam się z marką Bausch & Lomb, z której wcześniej znałam płyn do soczewek Bio true, który również zawsze mi się sprawdzał. Soczewki Bausch & Lomb nie sprawiają mi żadnych problemów, są wytrzymałe, wygodne w noszeniu i pielęgnacji.

Bausch & Lomb

Odpowiednia pielęgnacja

Wiem, że na poprawę komfortu widzenia wpłynęła zarówno zmiana rodzaju i mocy soczewek, jak i odpowiednia pielęgnacja. Daję też oczom więcej czasu na odpoczynek, bez soczewek czy okularów. Teraz widzę, jak ważne są regularne kontrole okulistyczne, dlatego chciałabym przekonać cię do umówienia się na wizytę. Wiem, jak trudno się czasami zebrać, sama jestem mistrzem odkładania wszystkiego na później. Mam jednak coś, co cię zmotywuje. Wspólnie z Bausch & Lomb przygotowałam świetną akcję!
Bausch & Lomb

Wygraj badanie wzroku i zestaw soczewek kontaktowych

W dniach 20-27 marca o 12:00 i 19:00 walcz o nagrody na https://wyprobuj.miejtonaoku.pl/ Wypełnij ankietę, podając kod B&LUltra10a231! Bądź najbliżej 12:00 lub 19:00 i wygraj bezpłatne badanie wzroku i zestaw soczewek!  Po wysłaniu ankiety, otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, czy zakwalifikowałaś/zakwalifikowałeś się do akcji. Wygra aż 16 czytelników bloga!

Powodzenia!

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *