Pikawa

Weekend za pół ceny, czyli akcja Rozsmakuj się w Gdańsku, skusiła mnie swoją zróżnicowaną ofertą. Korzystając z atrakcyjnych cen, zjadłam najlepsze amerykańskie burgery w Billy’s Restaurant na Długim Pobrzeżu, walczyłam z zombie w wirtualnej rzeczywistości w Fantomatyce i pochłonęłam pyszną pizzę w Starym Maneżu. Wszystkie atrakcje możesz zobaczyć we vlogach z soboty i niedzieli. Nie byłabym sobą, gdybym nie znalazła w tej akcji okazji do przetestowania pysznej, gorącej czekolady. Właśnie tak trafiłam do kawiarni Pikawa, do której wybierałam się od dłuższego czasu.

Czekoladowa mapa Polski: Pikawa

ul. Piwna 14/15, Gdańsk

Pikawa

Pikawa mieści się w sercu gdańskiej starówki. Ulica Piwna pełna jest ciekawych lokali, które warto odwiedzić, będąc w Trójmieście. Ta kawiarnia zauroczyła mnie początkowo swoją nazwą i logo z liczbą Pi. Bardzo lubię takie gry słowne. Przyciągają mnie kreatywne miejsca, tworzone z pomysłem.

Pikawa

Belgijska czekolada w Pikawie

Podczas naszej wizyty skusiła nas czekolada belgijska klasyczna oraz bananowa. Najpierw zachwyciłam się smakową wersją, ale chwilę później moje serce skradła klasyczna. Gęsta, intensywnie kakaowa, lekko gorzka – idealna! Bananowa czekolada wydawała mi się później trochę za słodka, ale też była rewelacyjna. Zwykle gdy odwiedzam słodkie lokale w ramach akcji Czekoladowa Mapa Polski, zamawiam zwyczajną czekoladę, więc mam już spore rozeznanie. Ta czekolada była jedną z lepszych, jakie piłam, więc polecam ją wszystkim miłośnikom czekolady!

Pikawa

Czekoladowe menu w Pikawie

Choć Pikawa specjalizuje się w kawie, ma w swoim menu szeroki wybór różnych smaków belgijskiej czekolady. Naliczyłam się 10 opcji smakowych: czekolada klasyczna, wiśniowa, cynamonowa, piernikowa, orzechowa, bananowa, z bitą śmietaną, z advocatem, z wiśniówką oraz po kubańsku!

Videorelacja z wizyty w kawiarni Pikawa

Niech cię nie zmyli tytuł vloga! Tego samego dnia w ramach akcji Gdańsk za pół ceny odwiedziliśmy także Billy’s Restaurant, gdzie pochłonęliśmy przepyszne burgery. Cóż, nie samą czekoladą człowiek żyje… Ale słodka wizyta w Pikawie była idealną opcją na deser po obiedzie!

Czy znasz już kawiarnię Pikawa?

Czekoladowa Mapa Polski: zobacz pełną listę miejsc

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *