w starym kadrze
Festiwal Czas na kawę Trójmiasto zachęcił mnie do odwiedzenia kawiarni, która intrygowała mnie od dawna. Bardzo lubię tego typu wydarzenia, bo zawsze motywują mnie do spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób i dzięki nim często odkrywam miejsca, do których później chętnie wracam. Uwielbiam poznawać nowe lokale, a kawiarnia filmowa W Starym Kadrze jest moim najnowszym odkryciem.

Czekoladowa mapa Polski: W Starym Kadrze

ul. Grobla I 3/4, Gdańsk

Kawiarnia filmowa W Starym Kadrze mieści się w sercu Starego Miasta. Lokal znajduje się w zacisznym miejscu. W sezonie można się tu napić kawy przy historycznej uliczce, z pięknym widokiem na Kaplicę Królewską i Kościół Mariacki.

w starym kadrze

 Festiwal Czas na kawę Trójmiasto

To doskonały czas na kawę na mieście! W Gdańsku jest mnóstwo lokali, które warto odwiedzić, a festiwal Czas na kawę (14-22 kwietnia) jest doskonałą okazją, by sprawdzić kilka nowych miejsc! Kusi także promocyjna oferta, obowiązująca w czasie trwania wydarzenia. Zestaw kawa + deser za 12 zł dla jednej osoby lub za 20 zł dla dwóch osób to naprawdę atrakcyjna cena za słodką wizytę w kawiarni! Koniecznie zerknij na festiwalowe menu oraz listę lokali, które biorą udział w akcji! Poza kawiarnią W Starym Kadrze w ramach akcji odwiedziłam też restaurację Tam gdzie zawsze. Trwa konkurs, w którym zostanie wyłoniony najlepszy lokal. Każdy może oddać swój głos na ulubioną kawiarnię! To właśnie dzięki tej akcji odkryłam nową perełkę na Czekoladowej Mapie Polski. Choć wybraliśmy się na kawę i ciasto, żadna siła nie była w stanie powstrzymać mnie, bym odpuściła sobie także gorącej czekolady!
w starym kadrze

Gorąca czekolada w kawiarni W Starym Kadrze

Być może wyjdę na jakiegoś czekoladowego stalkera, ale już od dawna śledzę profil kawiarni na Instagramie i zachwycam się zdjęciami przepięknie podanej, gorącej czekolady! Swoją drogą, moja przyjaciółka marzy o takiej zastawie, więc już wiem, gdzie zabiorę ją na ciacho, gdy w końcu mnie odwiedzi! Czekolada była bardzo słodka, ale w tak uroczym kubku nawet gorzka kawa byłaby słodziutka! Wypiłam ją ze smakiem w trakcie prywatnego (!) seansu filmowego, w sali kinowej! Już wyjaśniam…

Seans filmowy w kawiarni

Wspominałam już, że kawiarnia W Starym Kadrze to wyjątkowe miejsce? Otóż przepiękne, klimatyczne pomieszczenie, w którym siedzimy na zdjęciach, to tylko jedno z pomieszczeń tego lokalu. Wewnątrz budynku znajduje się kameralna sala kinowa, w której codziennie, o określonych godzinach odbywają się seanse, według podanego wcześniej repertuaru. Można więc zasiąść wygodnie z pyszną kawą lub kubkiem gorącej czekolady i zaszyć się w kinowym fotelu wewnątrz kawiarni. Naprawdę, jestem oczarowana tym miejscem i już planuję kolejną wizytę! Mieliśmy sporo szczęścia, bo okazało się, że jesteśmy jedynymi widzami, którzy przyszli na 16:00, więc mieliśmy prywatny seans filmu “Ostatnie tango w Paryżu”. Nie zawsze jednak tak łatwo jest się dostać na film! Dzień wcześniej próbowałam zarezerwować miejsca na seans w ciemno i niestety, wszystkie miejsca były już zajęte! Na pewno spróbujemy przy innej okazji – wyjście do kina bez żadnej wiedzy o tym, co będzie się oglądać, musi być ciekawym doświadczeniem!

Videorelacja z wizyty w kawiarni filmowej

Pełna relacja pojawi się już wkrótce na kanale Mniejsze od trzech!

Czy znasz już kawiarnię W Starym Kadrze?

Czekoladowa Mapa Polski: zobacz pełną listę miejsc

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

2 thoughts on “Słodka wizyta w kawiarni filmowej W Starym Kadrze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *