wiosenne porządki

Nawet nie próbuj mnie oszukać! Jeśli odwiedzasz najbardziej czekoladowy blog lifestylowy na świecie, na pewno masz gdzieś w domu takie miejsce, w którym skrywasz zapasy słodyczy. Nie wciskaj mi tu kitu o diecie, którą zaczynasz od jutra. Jesteś wśród swoich, nie musisz niczego udawać. Skoro ustaliliśmy już, że każdy szanujący się miłośnik czekolady ma w domu zapasy na czarną godzinę, przejdźmy do tematu. Czas na wiosenne porządki! Organizujemy domową przestrzeń, wymieniamy zawartość szafy z zimowej na wiosenną, pozbywamy się zbędnych rzeczy… Tematyka wiosennych porządków jest teraz na czasie i pojawia się zarówno w kobiecej prasie jak i na blogach. Czuję się więc zobowiązana wypowiedzieć się na ten temat w swojej specjalizacji. A po garść inspiracji dotyczących porządkowania innych przestrzeni, wpadnij do Ani – Niebałaganki!

Wiosenne porządki w szafce ze słodyczami

1. Wyczyść zapasy słodyczy z krótkim terminem ważności

Nawet jeśli nie masz ochoty na wielkie porządki, polecam zrobić przegląd swoich zapasów. Wiem, że w przypadku zaawansowanych miłośników słodyczy to się zdarza rzadko, ale może być tak, że jakiś batonik lub czekoladka leży gdzieś na dnie szuflady, a jego termin ważności dobiega końca. Sama mam tak w przypadku naprawdę wyjątkowych egzemplarzy, przywiezionych zza granicy lub innych czekolad wysokiej jakości, których szkoda mi zjeść tak po prostu. Czekają więc na specjalną okazję, czasami trochę za długo. Wtedy doskonałą okazją staje się kończący się termin przydatności.

2. Uzupełnij braki w swojej słodkiej kolekcji

Innym ważnym powodem, dla którego warto zrobić taki przegląd, jest to, że uświadamia on braki, które należy niezwłocznie uzupełnić. Co z tego, że masz trzy gorzkie czekolady i jedną deserową z orzechami, skoro może być tak, że w pod koniec weekendu, w niedzielę bez handlu, najdzie cię ochota na mleczną? A widzisz! Najlepiej od razu przysiąść do tego na poważnie, z czekoladową listą zakupów!

3. Zorganizuj odpowiednie warunki do przechowywania

Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w szafce? Do przechowywania słodkich zawiniątek mogą posłużyć jeszcze słodsze pojemniki! Ich zaletą jest to, że są bardziej mobilne niż szafki i można położyć je obok siebie na kanapie lub ukryć przed dziećmi na wysokiej półce. Ja upolowałam swoje na promocji w Pepco. Cytat “Chocolate is the key to happiness. Help yourself and enjoy“, który je zdobi, jest niezwykle bliski memu sercu.

wiosenne porządki

Podczas wiosennych porządków nie zapomnij o swoich zapasach słodyczy! I pamiętaj: co złego to nie ja!

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *