Za Murami

Uwielbiam spacery po Starym Mieście w Gdańsku. Choć odkąd tutaj mieszkam, odwiedzałam to miejsce wielokrotnie, za każdym razem zauważam coś nowego. Moim najnowszym odkryciem jest ulica Za Murami, przy której rzeczywiście widać pozostałości muru, który dawniej musiał otaczać Gdańsk.

Obiad w Jadłodajni Harcówka

Zawędrowaliśmy tu po obiedzie w Jadłodajni Harcówka w Domu Harcerza. To bar mleczny, w którym zjedliśmy pyszne naleśniki szpinakowe z farszem ziemniaczano-cebulowym i pierogi chłopskie z kaszą gryczaną i boczkiem, podawane ze skwarkami. Po posiłku wybraliśmy się na spacer.

Teatr Szekspirowski

Widok z dachu Teatru Szekspirowskiego

Już od pewnego czasu intrygował nas budynek Teatru Szekspirowskiego, który z zewnątrz robi ogromne wrażenie. W środku dowiedzieliśmy się, że zwiedzanie budynku i tarasu odbywa się o określonych godzinach, ale możemy wejść na mury. Rozciąga się stąd piękny widok na Stare Miasto. Widać czubek ratuszu, otoczony przez malownicze, gdańskie kamienice. Z drugiej strony wyłania się budynek Forum Gdańsk, który powoli zaczyna nabierać kształtów.

Teatr Szekspirowski

Teatr Szekspirowski

Skwer Za Murami

Muszę przyznać, że malownicza uliczka Za Murami bardzo mi się spodobała. Spacer zakończyliśmy leniwie, na ławkach-leżakach o różnych kształtach, które znajdują się na trawniku przy placu zabaw. To idealne miejsce by nabrać sił na dalsze wędrówki po gdańskiej Starówce, która skrywa jeszcze wiele takich perełek.

weekend w Gdańsku weekend w Gdańsku

weekend w Gdańsku

Spacery po Gdańsku z Mniejsze od trzech

Vlogi nagrywamy każdego dnia, więc jeśli masz ochotę odkrywać z nami Gdańsk, zasubskrybuj nasz kanał, by być na bieżąco! W tym filmie zabierzemy cię na spacer po Starym Mieście i ulicy Za Murami, ale także do Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena i do Jadłodajni Harcówka w Domu Harcerza.

weekend w Gdańsku

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *