deszczowy dzień w Gdańsku

W sezonie Gdańsk tętni życiem. Gdy pogoda sprzyja, na Długim Targu jest mnóstwo turystów, robiących selfie z Neptunem, a plaże w Brzeźnie i na Jelitkowie są pełne amatorów kąpieli wodnych i słonecznych. Są jednak momenty, gdy miejski gwar cichnie, a na ulicach jest znacznie mniej ludzi. Mam na myśli deszczowe popołudnia. Nagle wszyscy gdzieś się spieszą, a jeśli zatrzymują się przy stoisku z pamiątkami, najprawdopodobniej po to, by kupić parasol. Co zrobić, by pogoda nie zepsuła wakacyjnych planów? Jak spędzić deszczowy dzień w Gdańsku?

deszczowy dzień w Gdańsku

5 pomysłów na deszczowy dzień w Gdańsku

1. Urokliwe kawiarenki

Odkrywanie kulinarnej mapy Gdańska sprawia mi ogromną przyjemność. Bardzo lubię poznawać nowe lokale i mam wielką radochę ze zwyczajnego wyjścia na kawę. Sporo gdańskich kawiarni pokazałam już w ramach cyklu Czekoladowa Mapa Polski, ale na szczególną uwagę zasługuje według mnie kawiarnia filmowa W Starym Kadrze, która jest absolutnie wyjątkowa!

2. Wizyta w papugarni

Uliczny gwar cichnie przy radosnych okrzykach papug! Te ciekawe stworzenia bardzo lubią towarzystwo i na pewno ucieszą się na twój widok! Podczas naszej wizyty nawet przez chwilę nie czułam jakiegokolwiek skrępowania z ich strony. Zresztą sama tylko na początku czułam się nieswojo, bo dość szybko zyskałam sympatię wielobarwnych ptaków. Miało to swoje plusy i minusy, ale generalnie wizytę zapamiętam jako bardzo fajne doświadczenie!

3. Popołudnie na kręgielni

Będąc w okolicy Hali Targowej można zdziwić się na widok wielkiego kręgla. Otóż nie stoi on tam bez powodu! Tóż obok jest wejście do kręgielni, która znajduje się w podziemiach! Oprócz czterech torów do gry znajdziesz tam stoły bilardowe oraz przepyszne jedzonko. To świetne miejsce, w którym można spędzić fajnie czas z bliskimi.

4. Zwiedzanie muzeów

Jeśli chcesz zwiedzić Gdańsk, deszczowy dzień warto wykorzystać na spacer po muzeach. Wiele z nich oferuje bezpłatny wstęp w wybrane dni tygodnia. Sama nie odwiedziłam jeszcze wszystkich oddziałów gdańskiego muzeum, więc mam przed sobą jeszcze trochę zwiedzania. Z miejsc, których nie mogliśmy pokazać we vlogach, polecam Muzeum Zabawek!

5. Trening w parku trampolin

Cudowne miejsce! Uwielbiam aktywnie spędzać czas, a park trampolin gwarantuje świetną zabawę i naprawdę porządny trening. Jeśli jeszcze nie masz za sobą szaleństwa w tego typu miejscu, koniecznie wykorzystaj niepogodę na tę aktywność!

Nie pozwól, by brzydka pogoda popsuła wakacyjne plany! Gdańsk to miasto pełne wspaniałych miejsc. Tutaj po prostu nie da się nudzić!

One thought on “Jak spędzić deszczowy dzień w Gdańsku?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *