warto pić kawę

Zaczęłam pić kawę dlatego, że najzwyczajniej w świecie mi zasmakowała. Dopiero gdy zorientowałam się, że bez niej w ciągu dnia zdarza mi się nagły zjazd energetyczny, dotarło do mnie, że odtąd ten napój jest mi po prostu potrzebny, żeby przetrwać. Z pewnych powodów nie zdecydowałam się jednak na walkę z nałogiem.

warto pić kawę

3 powody, dla których warto pić kawę

Kawa to chwila relaksu

Poza właściwościami pobudzającymi, kawa ma także mniej praktyczną zaletę. Czyż picie jej nie jest samą przyjemnością? A niby dlaczego dla tylu matek szczytem luksusu jest wypicie ciepłej kawy? Jesteśmy zabiegani i na co dzień brakuje nam czasu na relaks. Dla mnie kawa stała się symbolem chwili dla siebie lub moich bliskich.

Kawa sprzyja spotkaniom

No właśnie, ileż to razy spotkałeś się z kimś pod pretekstem wypicia wspólnej kawy? Oczywiście, wiele spotkań odbyłoby się bez niej, ale chyba przyznacie, że stanowi ona idealne dopełnienie? Myślę,że w wielu domach, gdy pada hasło “wstawię wodę na kawę” to właśnie wtedy rozpoczyna się czas na opowieści i planowanie wspólnego weekendu.

Kawa poprawia samopoczucie

Nie znam się na tym, ile filiżanek kawy jest dobrych dla zdrowia i jakie korzyści z picia tego napoju ma ludzki organizm, ale wiem po sobie, jak zmienia się moje spojrzenie na świat po pierwszym łyku kawy, szczególnie rano. Czasami mam wrażenie, że mój dzień zaczyna się nie wtedy, gdy słyszę dźwięk budzika lecz kiedy otwieram puszkę z kawą, a jej zapach zaczyna roznosić się po kuchni. Dzięki kawie czuję, że mam energię do działania, a jeśli mam do niej coś słodkiego, mogę podbijać świat 😉

warto pić kawę

A Ty, dlaczego lubisz pić kawę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *