czekoladowe kule do kąpieli

Choć mam sporą wannę, na co dzień biorę prysznic, a kąpiel z pianą zostawiam sobie na specjalne okazje. Są jednak takie dni, że ponury widok za oknem i brak planów okazują się być wystarczającym pretekstem! Wtedy dobrze jest mieć w zanadrzu aromatyczne akcesoria, umilające wieczór. Nie mogę się już doczekać, aż sama przetestuję, jak sprawdzą się w akcji własnoręcznie przygotowane, czekoadowe, czekoladowe kule do kąpieli!

Czekoladowe kule do kąpieli DIY

Z czego zrobić kule do kąpieli?

Kod rabatowy na zakupy w sklepie Ecoflores

Miałam ułatwione zadanie, bo wykorzystałam zestaw do kul kąpielowych Coco&Choco od Ecoflores, który zawierał wszystkie niezbędne składniki i akcesoria. Jeśli skusisz się na niego lub na inne produkty ze sklepu, na hasło “czekoada” otrzymasz 5% rabatu!

Jak zrobić czekoladowe kule do kąpieli DIY?

Zanim zabrałam się do pracy, założyłam rękawiczki. Do miski wsypałam sodę, kwasek i pozostałe suche składniki. Następnie dodałam olej i mieszałam składniki, powoli dodając barwnik i olejek zapachowy. Wymieszana masa powinna łatwo dać się kształtować. Jej struktura ma przypominać w dotyku mokry piasek i równie dobrze się formować.

Jeśli masa jest zbyt sucha, można dodać jeszcze trochę oleju lub delikatnie spryskać wodą lub alkoholem, a następnie szybko i dokładnie zagnieść. Pod wpływem kontaktu z płynem, mieszanka sody i kwasku zacznie reagować (pienić się i syczeć). Ten proces należy powstrzymać, energicznie ugniatając masę.

Gotową masę włożyłam ciasno do foremki i pozostawiłam na półtorej godziny. Po wyjęciu z formy, gotową kulę należy przełożyć w suche miejsce i pozostawić do całkowitego wyschnięcia na całą noc. Gotowe, twarde i suche kule najlepiej szczelnie zapakować w celofan!

czekoladowe kule do kąpieli

Czekoladowe kule do kąpieli DIY jako pomysł na prezent od serca

Moi najbliżsi, których chciałam obdarować w te święta własnoręcznie przygotowanymi prezentami, nie mają w łazience wanny, dlatego zdecydowałam się na coś innego niż kule do kąpieli. W Ecoflores dostępne są też składniki, dzięki którym można samodzielnie przygotować mydełka DIY! Proces ich powstawania możecie zobaczyć w jednym z przedświątecznych filmów z serii VLOGMAS!

Nie mogę się już doczekać, aż wreszcie przetestuję czekoladowe kule do kąpieli, które sama zrobiłam! Dajcie znać, czy zainspirowałam was do przygotowania słodkiej kąpieli, pachnącej czekoladą! A jeśli wolicie videoporadniki, subskrybujcie kanał Mniejsze od trzech. Już niedługo opublikujemy film z przygotowaniem czekoladowych kul!

Klimatyczne zdjęcia do wpisu to zasługa Oli z Fotoszuflada.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *