święta bez spiny

Przedświąteczna bieganina, stres związany z szukaniem prezentów, przepychaniem się między sklepowymi regałami i rodzinne sprzeczki przy wigilijnym stole… Brzmi znajomo? Pokażę ci, że można inaczej!

Jak nie pokłócić się przy świątecznym stole?

Jestem szczęściarą, bo w moim rodzinnym domu święta to po prostu naprawdę piękna okazja do tego, by spędzić razem miło czas. Na co dzień mieszkam daleko od moich bliskich, więc wyjątkowo celebruję ten okres. Nie żebym sugerowała wyprowadzkę z dala od rodziny, bo to niekoniecznie jest gwarancją sukcesu w tej kwestii! Zresztą, z tego co pamiętam, podobnie było, gdy jeszcze mieszkałam z rodzicami. Odkąd vloguję codziennie na kanale Mniejsze od trzech, mam na to twarde dowody!

Święta w rytmie slow

Właśnie te dowody, czyli świąteczne vlogmasy, wykorzystam tutaj, by pokazać nasze święta w rytmie slow. Bez “zostaw, to na święta”, bez “jedz, bo przecież nie wyrzucę”, bez “kiedy znajdziesz sobie jakiegoś kawalera?”, bez “życzę, żebyś wreszcie znalazł sobie porządną pracę”, bez spiny. Nie chcę tutaj krytykować innego podejścia do świąt, po prostu zapraszam do naszego wigilijnego stołu! Zabierzcie ze sobą swoją ulubioną grę i częstujcie się dziesiątym kawałkiem serniczka!

Jak nie zwariować w święta?

Mamy kilka patentów na to, by urozmaicić sobie siedzenie razem przy stole. Zamiast dyskusji politycznych i światopoglądowych są u nas świąteczne piosenki, kolędowanie, seanse filmowe, planszówki, gra w remika i oczywiście pyszne jedzonko. Lubimy też robić mnóstwo pamiątkowych zdjęć i oczywiście vlogów!

VLOGMAS #23: “Zostaw, to na święta”? Nie u nas!

VLOGMAS #24: Nasza podwójna wigilia

VLOGMAS #25: Czego nie mówić przy świątecznym stole?

VLOGMAS #26: Święta u babci

Cieszę się, że podjęliśmy decyzję o codziennym vlogowaniu i że nasze rodziny tak chętnie występują w naszych filmach. Dzięki temu mamy cudowną pamiątkę na lata. Stuknął nam już rok codziennego vlogowania, ale po tym uświadomiliśmy sobie, że to dopiero początek! A jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi vlogami, subskrybujcie kanał! Nowe filmy pojawiają się codziennie rano.

Jak jest u Was? Spędzacie święta w rytmie slow? 

One thought on “Święta w rytmie slow”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *