jak przywitać wiosnę

Dni stają się coraz dłuższe, częściej ciągnie nas na spacer, nagle jakoś bardziej chce się żyć, działać, zmieniać… To już wiosna! Choć pogoda bywa jeszcze kapryśna, nie da się oszukać tego, co dzieje się w głębi serca. Chyba każdy ma już dość ponurych barw i nie może doczekać się widoku przyrody, budzącej się do życia… A jak na wiosnę możemy obudzić się my sami?

Jak przywitać wiosnę?

Korzystaj z pięknej pogody!

Myślę, że wiosna życzyłaby sobie, by śmiało korzystać z tego, co nam oferuje! Pierwsze, nieśmiałe promienie słońca potraktuj jako terapię po jesienno-zimowej chandrze, przysiądź na ławce i doładuj się trochę. Wskocz w wygodne ciuchy i sprawdź, w jakim stanie jest twój rower. Wybierz się na spacer z kubkiem herbaty. Odwiedź park lub las, bądź blisko natury.

Zakochaj się!

Nawet jeśli jesteś w wieloletnim związku lub nie masz zamiaru szukać sobie drugiej połówki, zakochaj się! Obiektem westchnień może być przecież puchaty domownik, którego wyprowadzasz na spacer lub Ty sam/sama, a nawet mąż, który zostawia wszędzie brudne skarpetki! Wiosną wszystko zaczyna się od nowa, a miłym doświadczeniem może być nawet trzymanie się za ręce bez rękawiczek po dłuższej, zimowej przerwie. Zakochaj się w drobnych gestach, wspólnej kawie na balkonie, weekendowych wypadach rowerowych i w oczach zmrużonych od słońca.

Zadbaj o siebie!

Nie katuj się na siłowni, jeśli tego nie lubisz! Spaceruj, wskocz na rower, spotkaj się ze znajomymi. Zrób podstawowe badania profilaktyczne. Idź do fryzjera, odśwież ulubiony wiosenny płaszcz, zrób sobie maseczkę. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, popraw sobie samopoczucie!

Bardzo lubię wiosnę za tę świeżość, unoszącą się w powietrzu. Z ogromnym zniecierpliwieniem wyczekuję ciepłych dni, bo mam już mnóstwo pomysłów na to, jak ją wykorzystać. Życzę Wam wielu cudownych chwil spędzonych w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu! Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

zdjęcia: Foto Lovers

 

One thought on “Jak przywitać wiosnę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *