Wiedzę zawartą w artykule opieram na doświadczeniach własnych oraz rozmowach z wieloma kobietami, będącymi na skraju załamania nerwowego. Problem jest głęboko zakorzeniony i powiela się w większości polskich domów. Z czasem się nawarstwia i staje się powodem sprzeczek i narastającej irytacji wśród kobiet, co bywa zagrożeniem życia lub zdrowia mężczyzn, który, jak to zwykle bywa, nie są świadomi powagi sytuacji. Zanim złożycie pozew rozwodowy, spróbujcie jeszcze zawalczyć o związek i podeślijcie swojemu facetowi tę instrukcję.

W którym kubku zrobić dziewczynie…?

Herbatę

To zależy. Jeżeli jest to herbata poranna to najlepiej w szklance z grubego szkła z uchem lub ulubionym kubku do herbaty w standardowym rozmiarze. To czysto praktyczne rozwiązanie. Im więcej wrzątku, tym wolniej napój ostygnie. W porannym pośpiechu liczy się każda sekunda.

Jeżeli to herbata wieczorna, lepiej wybrać wielki kubek, żeby nie latać dwa razy do kuchni i żeby wystarczyło do końca odcinka serialu. Jeśli szykuje się babska posiadówa, mocno zapunktujesz, proponując fancy filiżanki, których zabrania ci używać, bo później znajdzie je zaschnięte po tygodniu za twoim monitorem. Argument “zlew był zawalony i nie miałem w czym wypić piwa” nie poprawia sytuacji.

W każdej innej sytuacji zbyt pochopny wybór kubka niesie ze sobą pewne ryzyko. Lepiej nie improwizuj. Błagam, po prostu zapytaj. W najgorszym wypadku usłyszysz, że po trzydziestu wspólnych latach nic o niej nie wiesz i w ogóle się nią nie interesujesz. Ale przynajmniej herbata będzie podana tak, jak należy. Chyba, że już jej się odechce jej pić.

Kawę

Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. To zależy od tego, jaką kawę pijecie, czy mleko będzie spienione czy nie będzie go wcale. Warto wziąć pod uwagę to, jak dawno na jej profilu na Instagramie pojawił się hashtag #mycoffee, czy chce wypić małą, szybką kawkę, a może równocześnie zajadać się “czymś do kawy”.

Problem jest na tyle złożony, że trzeba pamiętać o tym wszystkim także w kawiarni, bo jeśli dziewczyna interesuje się tematyką less waste, warto wiedzieć, gdzie można wypić kawę we własnym kubku.

Na Waszą niekorzyść, drodzy mężczyźni, działa fakt, iż obecnie wybór naczyń jest przeogromny i potrafi przytłoczyć nawet największą fankę kubeczków. Poza tym, że do kawy świetnie sprawdzą się filiżanki lub kubki z porcelany, w zależności od nastroju i okoliczności, równie dobre mogą się okazać wysokie szklanki lub kubki metalowe.

Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie sporządzenie listy kubków, które macie w domu i rozpisanie zastosowań każdego z nich. Oczywiście, jeden kubek może mieć ich wiele, w zależności od wielu rozmaitych czynników. Niektóre pełnią swoje funkcje sezonowo, choć osobiście lubię popijać herbatę w środku wakacji z kubeczka z napisem “Magic of christmas never ends”. Jest to na tyle delikatna kwestia, że powinna być przedyskutowana w każdym domu i aktualizowana przynajmniej raz na pół roku.

P. S. Pytania w sklepie typu “Po co kolejny kubek? Przecież masz ich już całą szafkę” są poniżej pasa i po prostu się ich nie zadaje!

Wpis powstał we współpracy z marką FabrykaForm.pl, gdzie znajdziecie jeszcze więcej przepięknych kubków!

2 thoughts on “Co w jakim kubku? Prosta instrukcja dla facetów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *