niskobudżetowa metamorfoza wnętrza

Każdy z nas musiał znaleźć sobie jakiś sposób na kwarantannę podczas pandemii… Gdybyśmy całymi dniami śledzili wiadomości i stresowali się wizją przyszłości, zwariowalibyśmy już na samym początku. W każdej sytuacji staramy się szukać plusów i tym razem znaleźliśmy, przede wszystkim, mnóstwo czasu wolnego! Postanowiliśmy wykorzystać go i spełnić marzenie o przeprowadzce pod własny adres! Nie zabieramy się jeszcze za budowę domu, ale zamieszkaliśmy tuż obok, w domu mojej babci. Dostaliśmy pokój z osobną sienią oraz miejscem na aneks kuchenny i postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń. Oto nasza metamorfoza wnętrza krok po kroku.

Ekspresowa metamorfoza wnętrza w tydzień

https://www.youtube.com/watch?v=GUh6spJLU-E&t=284s

Odświeżenie wnętrza w wersji niskobudżetowej

Po ekspresowym remoncie, który zdążyliśmy zakończyć w tydzień, wprowadziliśmy się do nowego mieszkania w domu babci i powoli zaczęliśmy się urządzać. Nie inwestowaliśmy dużo w odświeżenie wnętrza, bo docelowo planujemy budowę domu. Kolejne zmiany następowały stopniowo, a mieszkanie w nowym lokum naturalnie podsuwało nam nowe rozwiązania. Od początku planowaliśmy zakup dywanu, jednak sytuacja związana z rozwojem pandemii trzymała nas przez dłuższy czas z dala od sklepów, poza niezbędnymi zakupami, a nie chcieliśmy dokonywać tego zakupu przez internet.

Metamorfoza staromodnej meblościanki

W końcu kupiliśmy wymarzony dywan, położyliśmy nowe, szare obrusy na stoły i skupiliśmy się na metamorfozie meblościanki, która wciąż utrzymywała pokój w staromodnym klimacie. Postawiliśmy na klasyczną biel, bo znaleźliśmy doskonały sposób na upiększenie i uatrakcyjnienie tego mebla.

Nowe gałki do mebli

Po przemalowaniu meblościanka wyglądała zupełnie inaczej, ale nowego życia nabrała dopiero dzięki wymianie gałek! Jako Sercownicy z kanału Mniejsze od trzech <3 bez chwili wahania wybraliśmy kształt serduszek z oferty Regalka.pl. Poza uroczymi uchwytami, urzekła nas nazwa tego sklepu! Wybraliśmy szare, drewniane gałki, które nadały meblom nowoczesnego wyglądu.

>>Metamorfoza meblościanki

Doszliśmy do takiego momentu, w którym nasz pokój wreszcie naprawdę cieszy oko. Bez wątpienia znalazłoby się tu jeszcze wiele do zrobienia, jednak na ten moment nie planujemy już większych zmian. Zależało nam na odświeżeniu wnętrza i nadania mu nieco bardziej nowoczesnego charakteru i cieszymy się, że możemy udowodnić, że da się to zrobić naprawdę szybko i niedużym kosztem!

Zachęcamy do śledzenia kolejnych odcinków naszego życia na kanale Mniejsze od trzech!

One thought on “Z babcinego pokoju do nowoczesnego wnętrza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *